سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
سقف شیشه ای متحرک چيست؟

سقف شیشه ای متحرک چیست؟

سقف شیشه ای متحرک یک طرح جدید است که به تازگی در معماری ساختمان از آن استفاده می شود. این سقف به اضافه شدن فضاهای کوچک مانند پاسیو، یا قسمتی از حیاط ویلایی به آشپزخانه یا نشیمن کمک می کند. سقف شیشه ای متحرک در بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکایی با توجه به فرهنگ رواج دارد.از آن جایی که این سقف به آسمان دید کامل دارد بنابراین یک محصول زیبا و جذاب است. تمیزی شیشه ها در درازمدت اهمیت بسیار زیادی دارد و کاربر باید بدان دقت داشته باشد.

پنل های شیشه ای در سقف شیشه ای متحرک وزن زیادی دارند و متناسب با ابعاد استاندارد طرح می باشند.لذا باید سازه های فلزی و استراکچر محکمی را برای آن ها مدنظر داشت. با توجه به فضای ایجاد شده و محدودیت، به پنل هایی با ابعاد مساوی تقسیم می شوند که پنل های شیشه ای داخل آن ها قرار گیرند.

سقف شیشه ای

حالت ذره بینی سقف شیشه ای به هنگام تابش خورشید

حالت ذره بینی سقف به هنگام تابش نور خورشید باعث می شود که فضای نشیمن برای استراحت نامناسب باشد. در صورتی که کف سالن نشیمن از چوب ساخته شده باشد، احتمال آتش سوزی و سوختن چوب وجود دارد.

به همین دلیل نصب سایبان شیشه ای بعد از نصب پنل های شیشه ای الزامی است تا نور متمرکز شده خورشید به فضای خانه آسیب نرساند.
تقسیم بندی پنل های شیشه ای با توجه به محدودیت مکانی و فضایی صورت می گیرد و هرگز نمی توان ابعاد مکانی و فضایی اختصاص داده شده به پنل های شیشه ای را کم کرد. بنابراین دید کامل به آسمان وجود ندارد و این قضیه در بیننده حس خوبی را ایجاد نمی کند.
رنج قیمت سقف شیشه ای متحرک بین ۲۵ میلیون تا ۳۰ میلیون ریال است. برای اجرای هر یک از موارد چندان اقتصادی به نظر نمی رسد.

انواع سقف شیشه ای

موارد استفاده از سقف شیشه ای متحرک

سقف مورد نظر مناسب پاسیو، بالکن و رستوران است. سازه فلزی سقف شیشه ای با ترکیب آهن و آلومینیوم ساخته شده است که با موتورهای برقی مرغوب ایتالیایی جابجا می شود. همچنین تلفیقی از هنر و مهندسی بوده که زیبایی باران، برف را در زیر نور مهتاب به نمایش می گذارد.

این سقف مناسب مجتمع های لوکس و رستوران ها می باشد. سقف شیشه ای بهترین گزینه برای عایق بندی هوا و رطوبت بوده و می توان از آن برای هر نوع آب و هوایی و در همه مناطق کشور استفاده کرد.

سقف شیشه متحرک بهترین عایق در برابر باران، برف، گرد و خاک و برخود پرندگان است و از میزان نور ورودی کاسته نمی شود. کاربر با مخارجی می تواند فضای منزل خود را در برابر عوامل محیطی محافظت کند. سقف شیشه ای متحرک تا ۵۰% به کاهش آلودگی صوتی کمک کرده و آسایش و راحتی بیشتری را برای کاربران فراهم می کند. این سقف طبقات پایینی ساختمان را نیز محافظت می کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + 3 =