سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور

استفاده از شیشه در طراحی داخلی:​ قسمت دوم:​ کاربرد شیشه در اتاق خواب

اتاق خواب محل استراحت و آرامش یافتن در فضای خانه است، از همین رو توجه به دکوراسیون و چیدمان این اتاق نسبت به سایر بخش های خانه اهمیت زیادی دارد. استفاده از رنگ ها، نحوه چیدمان لوازم و به کار بردن متریال های مورد استفاده در اتاق خواب می تواند بر حالات و احساسات شما تأثیر بگذارد.

امروزه استفاده از شیشه رنگی در اتاق خواب یک ایده فوق العاده برای رنگ بخشیدن و پر نور نشان دادن فضا محسوب می شود. شیشه های رنگی که ضمن رنگ بخشیدن به اتاق شما با منعکس کردن نور و رنگ فضای جذاب تری را ایجاد می کنند. به طور کلی توجه به برخی نکات در زمان طراحی اتاق خواب می تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری را در اتاقتان تجربه کنید. در این مقاله می توانید با نکاتی مهم در زمینه طراحی اتاق خواب آشنا شوید.


شرکت ایمن جام پیروزان ارائه دهنده انواع شیشه های مختلف و متنوع از جمله برفی با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت می باشد و در صورت نیاز  هم نصب شیشه را بر عهده خواهد گرفت. شما مشتریان عزیز می توانید محصول مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت ایمن جام پیروزان به نشانی piroozanshop.com سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید.


اهمیت طراحی اتاق خواب

بیشتر ما زمان زیادی از روز را در اتاق خواب سپری می کنیم. مکانی برای استراحت و گاهی اوقات ریلکس کردن و رسیدگی به امور شخصی که طراحی دکوراسیون آن می تواند به طور مستقیم بر حالات ما تأثیر بگذارد. انتخاب رنگ هایی که در اتاق خواب استفاده می شوند می توانند روی کیفیت خواب ما مؤثر باشند.

از طرف دیگر هماهنگی رنگ ها و سبک لوازم نیز در زیبا به نظر رسیدن اتاق خواب اهمیت زیادی دارند. اگر برای اتاق خوابتان از رنگ قرمز تند استفاده کنید. این رنگ هر روز هیجان زیادی به شما وارد می کند و به مرور می تواند شما را به فردی پرخاشگر تبدیل کند. از همین رو  نباید در تمام دیوارها مورد استفاده قرار بگیرد. به طور کلی به کار  بردن رنگ و عناصر مناسب در اتاق خواب شاخصه مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

برای طراحی اتاق خواب از رنگ مناسبی استفاده کنید

شیشه رنگی قرمز برای اتاق خواب - تترافرم

رنگ ها به طور مستقیم بر احساسات ما تأثیر می گذارند. رنگ های گرم موجب ایجاد انرژی و هیجان بیشتر و رنگ های سرد باعث ایجاد حس آرامش و خونسردی در ما می شوند. از آن جایی که اتاق خواب محل استراحت کردن و آرامش داشتن است، بهتر است برای این بخش از فضای خانه از رنگ های آرام و سرد استفاده کنید.

اگر از شیشه رنگی در اتاق خواب استفاده می کنید، بهتر است به سراغ رنگ های روشن یا ترکیبی بروید برای پوشش تمام دیوارها با شیشه رنگی بهتر است از رنگ روشن استفاده شود تا فضا تاریک تر به نظر نرسد. اگر تنها در یک سمت از اتاق شیشه رنگی کار می شود، می توانید در صورت تمایل از رنگ های تیره تر یا گرم نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که هر چقدر رنگ هایی که برای دیوارها و لوازم اتاق خواب استفاده می کنید، تیره تر باشد، اتاق شما تاریک تر به نظر می رسد.

سبک دکوراسیون اتاق خوابتان را انتخاب کنید

به طور معمول یک اتاق خواب به دو سبک کلاسیک و مدرن طراحی می شود. در سبک کلاسیک معمولا از رنگ های تیره تر، متریال هایی مثل چوب و طرح های شلوغ تر استفاده می شود. معمولا تخت خواب ها و میزهای کلاسیک از چوب طبیعی تهیه می شوند و روی آن ها طرح های منبت کاری شده وجود دارد.

اگر سبک دکوراسیون اتاق خواب شما کلاسیک باشد، پس باید سایر لوازم اتاق خواب را نیز با همین سبک هماهنگ کنید. در مقابل سبک مدرن تنوع فوق العاده زیادی دارد. استفاده از طرح های ساده تر، ترکیب رنگ های مختلف در کنار استفاده از متریال های متنوع همگی از ویژگی های سبک مدرن محسوب می شوند. به هر حال بعد از تعیین سبک اتاق خواب، شما می توانید با کمی خلاقیت تغییرات جذابی در اتاقتان ایجاد کنید.

از لوازم و اکسسوری های مناسب در اتاق استفاده کنید

کمد در اتاق خواب - تترافرم

یکی دیگر از موضوعاتی که باید در دکوراسیون اتاق خواب به آن توجه شود، انتخاب لوازم و اکسسوری ها است. برای انتخاب انواع لوازم اتاق خواب سعی کنید همه چیز را هماهنگ با هم انتخاب کنید تا هارمونی بیشتری در دکوراسیون ایجاد شود. برای انتخاب جنس تخت و میز و اکسسوری ها سعی کنید از یک متریال خاص استفاده کنید. کلیه اکسسوری های اتاق خواب باید با توجه به جنسیت، سلیقه و سن و سال فرد انتخاب شوند.

مطلب استفاده از شیشه در طراحی داخلی:​ قسمت اول:​ کاربرد شیشه در اتاق نشیمن را حتما بخوانید.

به نورپردازی اتاق خواب توجه کنید

نور فاکتور مهمی در زیباتر به نظر رسیدن دکوراسیون اتاق خواب محسوب می شود. اگر نور اتاق خواب شما کم است، استفاده از شیشه رنگی، آینه، رنگ های روشن و نصب چراغ های پر نور می تواند روش مؤثری برای پر نور شدن اتاق شود.

برای ازدیاد نور در فضای اتاق خواب سعی کنید از پرده رنگ روشن تر استفاده کنید و در طول روز پرده ها را کنار بزنید تا اتاق خواب شما نورانی تر شود. همانطور که گفته شد استفاده از شیشه رنگی در اتاق خواب یک روش ساده و جذاب برای روشن تر شدن فضای خانه است. بسیاری از معماران برای نورانی کردن فضاهای تاریک در کنار شیشه رنگی از چراغ هایی در پشت آن استفاده می کنند. این کار یک روش مؤثر در معماری مدرن است و تأثیر زیادی بر پر نور شدن فضا دارد.

طراحی اتاق خواب با شیشه رنگی

طراحی اتاق خواب با شیشه رنگی - تترافرم

استفاده از شیشه رنگی برای تزئین کمدها و همچنین جلوه بخشیدن به دیوار اتاق خواب، یک روش فوق العاده برای دکوراسیون این فضا محسوب می شود. به کار بردن رنگ های روشن و ملایم شیشه رنگی می تواند نور و جذابیت بیشتری به اتاق خواب بدهد و فضای شما را بزرگ تر نشان دهد.

شیشه هایی که برای تزئین اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند، مقاومت و استحکام بالایی در برابر ضربه و حرارت دارند. از همین رو ایمنی بالایی دارند و گزینه مناسبی برای جلوه بخشیدن به فضای خانه هستند. شیشه رنگی در اتاق خواب علاوه بر اینکه به عنوان درب کمد و دیوار پوش استفاده می شوند، به عنوان شیشه روی میز و همچنین ساخت لوازم تزئینی و باکس های دیواری نیز کاربرد دارند.


شرکت ایمن جام پیروزان ارائه دهنده انواع شیشه های مختلف و متنوع از جمله برفی با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت می باشد و در صورت نیاز  هم نصب شیشه را بر عهده خواهد گرفت. شما مشتریان عزیز می توانید محصول مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت ایمن جام پیروزان به نشانی piroozanshop.com سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید.

قیمت شیشه رنگی

همانطور که گفته شد استفاده از انواع شیشه رنگی این روزها نقش مهمی در دکوراسیون مدرن دارد. اما توجه داشته باشید که جنس شیشه رنگی، متراژ شیشه رنگی در اتاق خواب، هزینه ساخت و طراحی و رنگ شیشه نیز عامل مهمی بر قیمت شیشه رنگی محسوب می شود.

به طور کلی برای استفاده از شیشه رنگی در اتاق خواب معمولا از شیشه های ساتین، آگوستیک، بازتابنده، دو جداره، نشکن و شفاف استفاده می شود که هر کدام از این شیشه ها می تواند روی قیمت شیشه رنگی مؤثر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات کافی است به سایت شرکت ایمن جام پیروزان به نشانی www.piroozanshop.com مراجعه نمایید

منبع: tetraform

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + نُه =