سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
شیشه سکوریت

شیشه سکوریت میشکند

شیشه سکوریت میشکند ؟ این سوالی است که در ابتدا شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ چرا که همانطورکه می دانید یکی از مهم ترین امتیازات شیشه های سکوریت، مقاومت و استحکام ویژه این شیشه ها در برابر ضربات و فشار های وارد بر آن ها است . اما باید گفت این شیشه ها نیز با وجود مقاومت گفته شده، تحت شرایط خاصی امکان شکستن دارند. در نوشته زیر سعی می شود به اجمال گفته شود که شیشه های سکوریت تحت چه شرایطی می شکنند.

تفاوت شکستن شیشه سکوریت و شیشه معمولی

هر گاه نام شیشه آورده می شود از آن به عنوان جسمی شکستنی یاد شده به طوری که این خصوصیت در شیشه های سکوریت هم وجود دارد. تفاوتی که در شکستن شیشه های سکوریت با نوع معمولی آن وجود دارد در این است که شیشه سکوریت به دلیل چسبندگی بالای لایه های آن و نحوه تولید از استحکام بالایی برخوردار است که اولا به راحتی و با ضربه های معمولی نمیشکند ، ثانیا هنگام شکسته شدن به قطعات ریز و غیر برنده تقسیم شده که تا حد زیادی خطر آسیب رسانی به افراد را کاهش می دهد.

علل شکستن شیشه سکوریت

۱ – آسیب دیدن لبه های شیشه سکوریت :

لبه های شیشه سکوریت از آسیب پذیر ترین بخش های آن می باشند به گونه ای که در اثر برخورد ضربه های ناگهانی و شدید لبه ها شکسته شده سپس ترک در    تمام سطح شیشه ایجاد می شود و در نهایت باعث شکسته شدن آن ها می شود.
البته در موارد ی هم نصب نادرست شیشه منجر به آسیب دیدن آن می شود، به عنوان مثال در حمام های شیشه ای به کار نبردن بست در لبه های شیشه و یا در درب های کشویی اگر در قسمت پایین درب و داخل ریل آن سپری لاستیکی گذاشته نشود ، می تواند حادثه ساز باشد. به عبارت دقیق تر قرار ندادن بست در لبه های شیشه باعث برخورد این لبه ها با سرامیک و یا سایر اشیای موجود در محیط اطرافش می شود ، و همین امر باعث شکستن شیشه های سکوریت می گردد . پس شیشه سکوریت میشکند .
البته لازم به ذکر است که شرکت ایمن جام پیروزان این اطمینان خاطر را به مشتریان خود می دهد که با استفاده از متخصصین با تجربه در زمینه نصب، از بروز این گونه حوادث جلوگیری به عمل آورد.

۲ – تنش های درونی :

عواملی نظیر تغییر شرایط دمایی (یا به اصطلاح علمی تکانه های حرارتی و یا شوک های گرمایی ) و هم چنین استفاده نادرست از این محصولات می تواند باعث آسیب آن شود. برای مثال امروزه یکی از مکان هایی که از این محصول به طور گسترده استفاده می شود در ساخت حمام های شیشه ای می باشد که گاهی اوقات تغییر دمای حمام می تواند باعث آسیب رسیدن به شیشه ی به کار رفته در آن شود. البته ناگفته نماند منظور از تغییرات شرایط دمایی، هر نوع تغییری دمایی نیست، بلکه تغییرات ناگهانی و بسیار شدید می باشد.
اگر بخواهیم نمونه دیگری را در این مورد مثال بزنیم می توانیم به درب های کشویی اشاره کنیم که اگر به درستی باز و بسته نشود و یا به اشتباه به آن فشار زیادی وارد شود ( یعنی به جای کشویی باز و بسته کردن با حرکات دورانی یا هول دادن و حرکات با ضربه همراه باشد)، این فشار می تواند در بخش ها یی مانند دستگیره و لولا ی آن که آسیب پذیر ترند باعث افزایش تنش داخلی و در پی آن شکستن شیشه شود. در اینجا هم منظور فشارهای شدید است وگرنه این شیشه ها در مقابل فشارهای معمولی بسیار مقاوم می باشد.

۳ – ایجاد نادرست تراش بر روی شیشه :

اگر هنگام ایجاد تراش یا هر گونه سوراخ بر روی شیشه قبل از سکوریت کردن دقت لازم صورت نگیرد باعث شکستن آن می شود. باید دقت شود که هنگامی که از دستگاه های برش برای ایجاد سوراخ استفاده می شود ، هیچ گونه انحرافی صورت نگیرد که دو طرف سوراخ ایجاد شده درست به نقطه تلاقی یکدیگر برخورد کنند و هم چنین سوراخ ها باید دارای سطحی صاف و بدون برجستگی باشند زیرا در غیر این صورت فشار وارد شده بر روی آن ها باعث آسیب می شود. شرکت ایمن جام پیروزان افتخار دارد با بهره بردن از بهترین و خبره ترین متخصصین، این گونه حوادث را به حد اقل ممکن برساند.

۴ – سولفید نیکل

شیشه هم مانند خیلی از محصولات دیگر، دارای نا خالصی می باشد. معروفترین ناخالصی موجود در شیشه، سولفید نیکل است. اندازه ی این ناخالصی بسیار کوچک می باشد به این ترتیب که با گذشت زمان اندازه ی آن بزرگتر شده و منجر به ایجاد تنش داخلی شده و در نهایت باعث شکستگی شیشه می شود. شرکت ایمن جام پیروزان در این مورد هم سعی دارد با دقت در انتخاب ترکیبات اولیه شیشه، امکان این نوع شکستگی را نیز به حداقل ممکن برساند.

شیشه لمینیت میشکند

بعد از اینکه متوجه شدیم که شیشه سکوریت میشکند ، باید گفت شیشه لمینیت نیز شکستنی هست ولی بعد از شکستن از هم جدا نمیشود و کاملا از ایمنی بالایی برخوردار میباشد .

 

این ها عواملی بود که باعث آسیب دیدن شیشه سکوریت می شوند. امیدواریم به سوال «شیشه سکوریت میشکند ؟» پاسخی در خور داده باشیم. در عین حال باید گفت غیر از عوامل طبیعی، شرکت ایمن جام پیروزان با به کارگیری از تجربه ی دیرین خود در این زمینه و استفاده از نیروهای متخصص و تجهیزات پیشرفته و استاندارد و با رعایت اصل مهم مشتری مداری و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مشتریان خود، نهایت تلاش خود را می کند که محصولی با کیفیت و دارای مقاومت بالا را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. زیرا ما بر این باوریم که مردم لایق استفاده از محصول با کیفیت هستند و ما حقوقشان با افتخار را ارج می نهیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + = سیزده