سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور

استفاده از شیشه در طراحی داخلی:​ قسمت اول:​ کاربرد شیشه در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن به دلیل آنکه برای اکثر مردم مکانی چند منظوره به حساب می آید و فعالیت های بسیاری در آن انجام می شود از جمله برگزاری مهمانی، استراحت، تماشای تلویزیون، مطالعه، گوش کردن به موسیقی، معاشرت، حتی انجام تکلیف، سرگرمی ها و … از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اتاق نشیمن محل تجمع افراد خانواده است و بیشترین اوقات افراد خانواده در این فضا می گذرد. میز و صندلی باید در این فضا بر خلاف دیگر فضاهای خانه مثل آشپزخانه بسیار راحت باشد. اتاق نشیمن بهترین فضا برای ادامه فعالیت های روزمره می باشد.

شناخت دقیق فضای اتاق نشیمن باعث می شود وسایل و امکانات مورد نیاز برای این مکان را به صورت مطلوبی فراهم کنیم. فضای نشیمن گاهی می تواند محل حضور مهمانان باشد. بهتر است که ارتباط اتاق نشیمن با ورودی، غیر مستقیم و با غذا خوری و اتاق خواب، مستقیم باشد.

فضای نشیمن را می توان بوسیله پارتیشن از فضاهای دیگر خانه جدا کرد. در هنگام تزئین و چیدمان اتاق نشیمن باید دقت نمود که آرامش و تنوع در فضا حاکم شود. تزئین وسایل موجود در این فضا باید طوری صورت بگیرد که مانع عبور و مرور افراد نشود.
جهت تابش نور در فضای اتاق نشیمن اهمیت بسیار زیادی دارد و باید بر خلاف حرکت دست باشد. همچنین استفاده از نور طبیعی در اتاق نشیمن (پنجره و پرده) در این فضا مسئله مهمی است. بهتر است در فضای نشیمن از نور های متمرکز استفاده نشود. استفاده از نور های مخفی در ایجاد آرامش این فضا مناسب تر است.


شرکت ایمن جام پیروزان ارائه دهنده انواع شیشه های مختلف و متنوع از جمله برفی با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت می باشد و در صورت نیاز  هم نصب شیشه را بر عهده خواهد گرفت. شما مشتریان عزیز می توانید محصول مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت ایمن جام پیروزان به نشانی piroozanshop.com سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید.


رنگ و طرح فضای نشیمن:

طراحی نشیمن - تترافرم

هنگامی که تصمیم به انتخاب وسایلی برای خانه گرفته اید از جمله مهمترین مسائلی که باید در نظر بگیرید، انتخاب رنگ و مدل مناسب، با توجه به کاربرد و جایگاه وسایل در هر گوشه خانه است.

مثلاً مبلمان برای اتاق نشیمن با توجه به پارچه، طرح و مدل مبل نسبت به کوچکی یا بزرگی فضا و تعداد نفرات خانواده انتخاب می شود.
علاوه بر انتخاب مبلمان مناسب و راحت، پرده نیز فاصله ای بین وسایل داخل اتاق و فضای بیرون است که باید رنگ و طرح آن، مناسب با وسایل خانه و رنگ دیوارها باشد.

تمام وسایل یک اتاق نشیمن باید به صورتی بسیار راحت و به گونه ای انتخاب شود که علاوه بر هماهنگی و تناسب، ترجیحاً از رنگ های آرامش بخش و شادی آفرین و متناسب با روحیات و سلیقه افراد خانه باشد.

از جمله عوامل مهم دیگر که در چیدمان اتاق نشیمن مؤثر است نورپردازی است. اتاق نشیمن محلی است که در تمام ساعات روز برای صرف غذا، پذیرایی میهمان های صمیمی، تماشای تلویزیون و… مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه نورپردازی، احساس آرامش یا عدم احساس امنیت، شاد بودن یا دلگیر بودن را به حاضرین القاء می کند.

همچنین می توان با نورپردازی مناسب، عیب و نقص محیط را پوشانید. یک روش بسیار مناسب برای نورپردازی یک اتاق، استفاده از نورهای غیرمستقیم است که مستقیماً روی صورت افراد و اشیاء سایه های تند ایجاد نکند. بدین ترتیب با استفاده از سایه های ملایم، گرمی و صمیمیت خاص به فضا حاکم می شود.

برای زیباتر شدن و تکمیل نورپردازی در اتاق، می توان علاوه بر لوسترها و لامپ های سقفی از چراغ های کوچک تزئینی برای آذین گوشه و کنار اتاق، با نورهای ملایم استفاده کرد.

در قسمت غذاخوری یا هراتاق چندمنظوره ای که برای غذاخوری مورد استفاده قرار می گیرد هنوز هم شمعدان به چند دلیل بهترین منبع نور به حساب میاید. شمعدان نه تنها اغلب نور یکنواختی دارد بلکه برای ایجاد سبکی خاص در اتاق نیز وسیله تزیینی به حساب میاید. شمعدان های کریستالی مات به اتاق ظرافت وشکوه می بخشد و انواع فلزی پرنقش و نگار آن، فضایی گرم وصمیمی ایجاد می کند. البته امروز چراغ های آویخته در طرح های متنوع رنگی موجود است و به جای همان شمعدان ها به کار می رود.

یکی از ایده های مناسب نصب شیشه رنگی بر دیوار بالای تلویزیون است. در این صورت فضایی مناسب و خوشایند خلق می شود تا فرد بتواند برای دقایقی چشم خود را از روی صفحه تلویزیون برداشته و به عناصر دکوراتیو که بصورت دیوارپوش به شکل شیشه رنگی به نمایش گذاشته شده نگاه کند ودر حقیقت از جلوه و زیبایی آن لذت ببرد.

دیواری به رنگ روشن با نصب شیشه رنگی لاکوبل به رنگ تیره، جلوه ای چشم گیر و خیره کننده در دکوراسیون فضا پیدا میکند.

نشیمن خود را متحول کنید

طراحی نشیمن با شیشه - تترافرم

استفاده از شیشه های رنگی در پنجره های امروزی هم امکان پذیر است و می تواند دکوراسیون منزل شما را از این رو به آن رو کند. اگر دوست دارید در طول روز از نور طبیعی استفاده کنید اما نور شدید آفتاب آزارتان می دهد، می توانید با استفاده از هنر ویترای شیشه پنجره تان را رنگ آمیزی کرده و نوری لطیف را به خانه تان دعوت کنید.

 


شرکت ایمن جام پیروزان ارائه دهنده انواع شیشه های مختلف و متنوع از جمله برفی با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت می باشد و در صورت نیاز  هم نصب شیشه را بر عهده خواهد گرفت. شما مشتریان عزیز می توانید محصول مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت ایمن جام پیروزان به نشانی piroozanshop.com سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید.


ایده مناسب و جذاب برای استفاده از شیشه رنگی در اتاق نشیمن

استفاده از شیشه رنگی در کف، جایگزین مناسبی به جای استفاده از کفپوش است و یکی از ارکان مهم دکوراسیون و در حقیقت زمینه طراحی و چیدمان خانه است و به همین دلیل بر تمام جنبه های دکوراسیون تاثیر می گذارد. این نقش خصوصا در بخش نشیمن خانه که به نوعی مرکز حضور اعضای خانواده در آن است بیشتر مورد توجه است.

از این رو اگر شیشه رنگی که برای کف انتخاب می شود، دارای تنوع رنگ و طرح باشد، جلوه دکوراسیون را کاملا تحت تاثیر فرار می دهد. اما اگر شیشه رنگی نشیمن خود را به لحاظ ترکیب رنگی خنثی انتخاب کنید، فضا مانند یک صفحه روشن برای چیدمان و وارد کردن ترکیب های رنگی برای شما آماده می شود.

ایجاد هارمونی در نشیمن از طریق رنگ

ساده ترین و ابتدایی ترین روش ایجاد هارمونی بین عناصر دکوراسیون یک فضا، استفاده از رنگ یکسان در اجزا است. بطورمثال می توان رنگ تمام عناصر چوبی فضا که می تواند مبلمان و صفحات چوبی باشد را یکسان انتخاب نمود یا درصورت تمایل از ترکیب دو رنگ سفید با رنگ های چوب استفاده نمود، در این حالت هارمونی مناسبی بین اجزا در محیط بوجود خواهد آمد.

ایجاد هارمونی نشیمن از طریق سبک

هم سبک بودن دکوراسیون داخلی در فضا یک راه کارامد دیگر جهت ایجاد هارمونی در فضاست. بطور کلی در دنیای دکوراسیون امروزی جهت ایجاد هارمونی در فضا، کلیه عناصر و اجزا دکوراسیون را یک شکل طراحی نمی کنند. به عنوان مثال تنها هم سبک بودن مبلمان انتخابی، باعث ایجاد یک فضای هارمونیک و همگون در خانه خواهد شد.

مثلا در صورت انتخاب مبل سبک مدرن، بهتر است سایر عناصر وابسته را نیز همان سبک و مدرن انتخاب نمود. به عبارتی بهترین روش ایجاد هارمونی، این است که در کلیت فضایی که، در آن واحد در معرض چشم و دید انسان قرار دارند استفاده شود. یعنی اگر فضای نشیمن و فضای غذاخوری هر دو در یک راستای دید قرار دارند. انتخاب غذاخوری مدرن برای مبل مدرن، هارمونیک تر از چیدمان غذاخوری سبک کلاسیک یا پست مدرن در همین فضاست.

هم سبک بودن عناصر دکوراسیون داخلی در فضا باعث ایجاد ارتباط هویت بصری و کلیت هارمونیک در فضا می شود.

شیشه رنگی نشیمن

داشتن یک ایده زیبا برای خلق فضایی مناسب و مدرن برای کسانی که تلویزیون ال سی دی خود را بر روی دیوارنصب می کنند، بسیارحائز اهمیت است. در حال حاضر دراغلب خانه ها تلویزیون های سنگین و قدیمی جای خود را به ال سی دی های نازک و سبک داده اند، تلویزیون های ال سی دی معمولا یا روی میزقرار می گیرند و یا روی دیوار نصب می شوند.

این نوع ازنمایشگرها به دلیل داشتن ضخامتی کم وَ وزن سبک برای فضای داخلی منازل مناسب تر هستند. معمولا تلویزیون های ال سی دی به خاطر صفحه سیاه و بزرگی که دارند، در فضای نشیمن و یا پذیرایی خانه، تمام نگاه ها را به خود جلب می کند.

به همین دلیل طراحی صحیح دکور و تزیین دیوار پشت تلویزیون در دکوراسیون خانه عنصری بسیارمهم به شمارمی آید، قبلا برای تزیین و دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون، از مدل های مختلف کاغذ دیواری و یا سنگ های آنتیک استفاده میشد اما با گذشت زمان متریال مورد استفاده در طراحی دیوارپشت تلویزیون ال سی دی جای خود را به شیشه رنگی دکوراتیو که بصورت دیوارپوش کاربرد دارد داده است.

به دلیل زیبایی، شفافیت و دوام خاص آن و همچنین ضد ضربه و بی خطر بودن آن، فضای نشیمن ما را به فضایی شیک، لوکس و خارق العاده تبدیل کرده و همچنین این انتخاب هوشمندانه باعث می شود که دیوار ال سی دی در طراحی، به فضای دلنشینی در نشیمن خانه تبدیل شده و تاثیر قابل توجهی در زیبایی کلی دکوراسیون خانه داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات کافی است به سایت شرکت ایمن جام پیروزان به نشانی www.piroozanshop.com مراجعه نمایید

منبع: tetraform

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 2