سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور

اهمیت استفاده از آینه دکوراتیو

قبل از این که بدانیم آینه دکوراتیو چیست، باید به معنای آینه کاری توجه کنیم. آینه کاری به معنای برش و تبدیل آینه بزرگ به قطعات کوچک تر است. این کار برای ایجاد اَشکال مختلف و طرح های متنوع انجام می شود. قدمت این هنر بسیار بالاست و البته ایرانیان نیز، ید طولایی در این زمینه دارند. نمونه این هنر را در اماکن تاریخی و زیارتی بسیاری دیده ایم.

همانطور که در بالا بیان شد استفاده از آینه نزد ایرانیان از دیرباز مورد توجه بوده است. و البته تا امروز نیز این قضیه ادامه دارد. به عنوان نمونه، همه ما وقتی به خانه جدیدی نقل مکان می کنیم، در کنار قرآن، آینه ای نیز برای آن خانه می بریم. البته ایرانیان در طول زمان، به یک آینه ساده بسنده نکردند و در آفرینش طرح‌ های جدید نیز برآمدند.

اما آنچه که امروزه و با وجود تکنولوژی های روز، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، آینه دکوراتیو است. در زندگی امروز، یکی از راه های طراحی دکوراسیون، استفاده از آینه های طرح دار است. هرکسی که بخواهد طراحی خوبی برای منزلش داشته باشد، قطعا یکی از گزینه های پیش رویش، آینه کاری دکوراتیو خواهد بود. استفاده از این مدل، می تواند زیبایی خاصی به منزل ما ببخشد.

یکی از تاریخچه های معروف برای هنر آینه کاری

با توجه به این که در گذشته وسایل حمل و نقل، مثل امروز دقت و کیفیت بالایی را نداشتند، گاهی آینه ها در میان راه می شکستند. و این شکستن آینه ها انسان را به این فکر انداخت که می‌تواند از کنار هم چیدن آینه های شکسته، اشکال جدیدی به وجود بیاورد. و این گونه، آینه کاری کلاسیک یا سنتی خلق شد. با پیشرفت آینه کاری کلاسیک، امروز شاهد آینه دکوراتیو هستیم که با استفاده از تکنولوژی روز ساخته می‌شود.

 

تفاوت های آینه کاری کلاسیک با آینه کاری مدرن

آینه کاری کلاسیک در واقع یک هنر دستی است که در آن تکه های آینه با دست ساخته می‌شوند. اما آینه کاری مدرن، همان کار را با استفاده از تکنولوژی، دستگاه و وسایل روز انجام می‌دهد. از دل آینه کاری مدرن آینه دکوراتیو با تنوع بسیار بالایی به وجود آمده است.

یکی دیگر از تفاوت های آینه کاری سنتی و کلاسیک با آینه کاری مدرن این است که در آینه کاری سنتی، قطعات آینه کوچک تر از آینه کاری مدرن هستند.

همچنین تنوع طرح در آینه کاری مدرن بسیار بیشتر از آینه کاری کلاسیک می باشد. طرح هایی همچون طرح لوزی، طرح نیزه ای، طرح الماس، طرح حجمی، طرح رویال، طرح خورشیدی و غیره. که هر کدام مبنی بر ویژگی هایشان، مورد استفاده قرار می گیرند.

آینه دکوراتیو طرح الماس - فروشگاه اینترنتی رادیس

تاثیر آینه دکوراتیو بر زیبا سازی فضای خانه

بی شک، یکی از عنصر های زیبایی بخش به خانه های امروزی، استفاده از آینه دکوراتیو است. آینه دکوراتیو می تواند خانه را زیبا و تمیز به تصویر بکشد. طراحان مدرن امروز، استفاده از این نوع آینه ها را بسیار در دستور کار خود قرار داده اند. البته که استقبال مخاطبان نیز باعث شده، که آینه دکوراتیو بیشتر مورد توجه طراحان قرار بگیرد. زیرا که قطعا تاثیر به سزایی در زیبایی و ایجاد حس آرامش در منزل و محیط کار دارد.

انواع محیط برای استفاده از آینه دکوراتیو

از آینه دکوراتیو میتوان در هر محیطی استفاده کرد. البته بسته به کارایی آن محیط، نوع آینه دکوراتیو تغییر می کند. در منزل، باشگاه ورزشی، اماکن تفریحی، تالارهای جشن، محیط کار و دیگر موارد. شما می توانید با توجه به نیاز خود، از انواع مختلف آینه دکوراتیو استفاده نمایید.

 

اثرات مثبت آینه دکوراتیو بر محیط

بسته به نوع محیط، اثرات آینه دکوراتیو می تواند، تغییر کند. مثلا اگر محیط خانه را مد نظر قرار دهیم، موارد زیر بسیار برجسته هستند.

  • پُر شدن محیط های خالی منزل با نصب آینه دکوراتیو
  • افزایش زیبایی منزل
  • افزایش نور در محیط های مختلف خانه
  • با انتخاب هارمونی رنگی مناسب برای آینه دکوراتیو، این نوع دکوراسیون، میتواند ایجاد حس آرامش بالایی داشته باشد.
  • ایجاد حس سرزندگی و نشاط در محیط خانه

شما به راحتی می توانید با خرید آینه دکوراتیو از همه مزیت های ذکر شده، بهره بگیرید. و با یک انتخاب هوشمندانه، حس جدید و با نشاطی را به خانه و یا محل کار خود اضافه کنید. این اطمینان را به شما می دهیم که بلافاصله، تاثیر شگرف این کار را مشاهده خواهید کرد.

 

آینه دکوراتیو ، عامل زیبایی خانه

زیبایی هر خانه ای به عواملی بسیار مرتبط است، از جمله انتخاب وسایل و چینش انها. از جمله مهم ترینِ این وسایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مبلمان
  • پرده
  • لوستر ها
  • دیزاین دیوار شامل کاغذ دیواری، رنگ، آینه دکوراتیو و …
  • نور و وسایل مربوط به آن

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × شش =