سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
شیشه های آکاردئونی

شیشه های آکاردئونی یا تاشو

شیشه های آکاردئونی :اینگونه شیشه ها در یک سمت از فریم بصورت آکاردئونی جمع می شوند و یکی از مدرن ترین محصولات ساختمانی طی سال های اخیر می باشند. شرکت ایمن جام پیروزان با بیش از 15 سال سابقه در زمینه صنعت شیشه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. کافی است تنها به سایت ما مراجعه نمایید.

سیستم شیشه تاشو به گونه ای طراحی شده که پانل اول ثابت بوده و بقیه پانل ها متحرک می باشند و با توجه به متحرک بودن پانل ها هیچ محدودیتی برای نظافت سطوح خارجی شیشه وجود ندارد.

سیستم شیشه های تاشو برای درب و پنجره هایی که عرض بیشتر از دو متر دارند و در پارتیشن بندی هایی که نیاز است بصورت موقت فضاها از یکدیگر جدا گردد استفاده می شود.

با بکارگیری شیشه های سکوریت ۸ میلی متری و نصب جوینت های پلاستیکی ، این سیستم ها حدود ۷۰% عایق صوت و حرارت می باشند و مانع نفوذ نزولات جوی و گرد و غبار می باشند.

اصولا در سیستم های بالکن شیشه ای مشکلاتی از قبیل زنگ زدگی و خوردگی و همچنین دفرمه شدن بر اثر تغییرات دما بعلت وجود بکارگیری پروفیل هایی از جنس آلومینیوم با آلیاژ بسیار مقاوم و آبکاری شده بوجود نمی آید.

شیشه های تاشو

برای تمامی فضاها ی باز از قبیل سالن های همایش ، ورودی نمایشگاه ها، آلاچیق ، گلخانه ها، بالکن، پوشش دور استخر ، رستوران و … قابل استفاده می باشد.

شیشه های  Folding یا آکاردئونی به منظور نصب درب و پنجره هایی که دارای عرض بیشتر از دومتر هستند کاربرد دارند و در جاهایی که نیاز به پارتیشن بندی احساس می شود و بطور موقت ارتباط مکان ها با یکدیگرباید قطع گردد استفاده می شود. در سیستم تاشو پانل اول ثابت بوده و بصورت درب لولایی باز و بسته می شود ومابقی پانل ها به ترتیب در مسیر ریل حرکت می کنند. با استفاده از شیشه های سکوریت 8 میلیمتری ونصب جوینت های پلاستیک و یا درزگیرهای آلومینیومی در این سیستم حدود 80 درصد عایق صوتی وحرارتی حاصل می شود. در ساختار این سیستم از پروفیل آلومینیومی مقاوم وآبکاری شده استفاده می شود وبه هیچ وجه در برابر تغییرات محیط زنگ نزده و دفرمه نمی شوند. شیشه های آکاردئونی فضای کمی را اشغال کرده وهیچ مزاحمتی برای عبور ومرور ایجاد نمی کنند  .

این شیشه ها برای لذت بردن از محیط زندگی یک اتاق با منظره ای به بیرون و فضای باز طراحی شده اند ودارای استاندارد های لازم بوده ودر سایز های سفارشی و براساس متراژ دقیق محل شما آماده می گردند. کلیه سیستم های آکاردئونی شیشه ای دارای ساختار سیستم تعلیق کامل آب وهوایی بوده وجهت بهبود بهره وری از انرژی طراحی شده اند. این شیشه ها با سیلندر ضد آب طراحی شده اند تا مانع نفوذ آب به داخل خانه شوند .درب های آکاردئونی شیشه ای در قاب های آلومینیومی ؛چوبی یا روکش بوده و دارای تنوع بیش از 6 رنگ در دسترس هستند .

شیشه آکاردئونی یا شیشه تاشو نوعی شیشه مدرن است که طراحی آن بصورت پرده عمودی بوده واجزای این شیشه در طول ریل حرکت می کنند ودر انتهای پانل ثابت قرار می گیرند. از این شیشه ها برای فضاهای بالکن؛الاچیق واستخرهای سرپوشیده استفاده می شود .

عملکرد مناسب شیشه های آکاردیونی موجب عدم نفوذ عناصر خارجی به داخل می گردد.

این درب ها جهت باز شدن یک طرفه و دوطرفه برای دیوارهای شیشه ای مابین اتاق غذاخوری، پاسیو واتاق نشیمن طراحی شده اند و زمانی که بازمی شوند به صورت کامل به یک یا دو طرف جمع می شوند.

اگر شیشه بالکن منزل شما آکاردئونی باشد این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد که فضایی را که با شیشه بالکن پوشانده اید در صورت جمع شدن با فضای اتاق شما فضایی بزرگ تر ایجاد خواهد شد.

بسیاری از ایرانی ها آشپزخانه اوپن را دوست ندارند به دلیل معایبی که این آشپزخانه ها دارند برای نمونه :

 • آشپزخانه اوپن چون در معرض دید است می بایست همیشه تمیز ومرتب باشد.
 • راحت نبودن بانوی خانه در صورت حضور مهمان.
 • پخش شدن بوی انواع غذا در اتاق.

شیشه بالکن آکاردئونی این امکان را به شما می دهد از مزایای این شیشه ها استفاده کنید.

در این مورد بخصوص این نوع از شیشه ها دارای طرفداران بسیاری هستند واین امکان را به شما می دهند که هر زمان تمایل به باز نمودن شیشه های آکاردؤنی داشته باشید می توانید آن را بطور کامل به کناری بکشید وهر وقت تمایل داشتید درب ها راببندید. پنجره های آکاردئونی  و درب های کشویی آشپزخانه شما را در مواقع لازم با کنارزدن شیشه ها باز نموده وجای کمی را اشغال می کنند.

استفاده از شیشه های آکاردئونی برای ایجاد پارتیشن بندی

شیشه های آکاردئونی:شما می توانید از روش مدرن پارتیشن بندی یا جداکننده استفاده کنید و فضای اتاق پذیرایی را بانصب پارتیشن بندی با دیگر اتاق ها در زمان مهمانی بزرگ نموده بدون اینکه در ساختار دیوار ها تغییری داده باشید .

از مزایای شیشه بالکن تاشو یا متحرک می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ایجاد فضایی یکدست بدون مانع دید وستون در هر اندازه وبا هر طول
 • استفاده بهینه از فضا در طول چهار فصل از سال
 • عایق حرارتی ومانع ورود برف و باران وگرد وغبار وسایر حشرات موذی
 • امکان تمیز کردن هر دو سمت شیشه ها از داخل و بدون خطر
 • شیشه های تاشو یا آکاردئونی در هر قسمت از ساختمان قابلیت اجرا داشته و با توجه به معماری ساختمان به شکل بالکن وتراس شیشه ای ایجاد می شوند.
 • برای ایجاد گلخانه داخل منزل
 • دارای سهولت عمل باز و بسته کردن دهانه های گسترده
 • سیستم های پشتیبانی بالا و کف در دسترس هستند.
 • این سیستم دارای امکان باز وبسته شدن به درون یا بیرون را دارند.
 • دارای سبک ایده آل برای اشخاص با سلیقه های متفاوت است.
 • برای زندگی در آب وهوای گرم بدون باز شدن درب وپنجره امکان استفاده از مناظر بیرون.
 • ایجاد فضایی زیبا وسرگرم کننده وکاربردی در خانه ولذت بردن از فضای طبیعت.
 • استفاده برای آب وهوای سردسیری که به عنوان عایق عمل کرده وانرژی داخل را افزایش داده ومانع ورود سرمای بیرون به داخل می شوند.
 • نصب شیشه بالکن آکاردئونی یا تاشو به منظور محافظت از پکیج
 • درمدت زمان خیلی کم می توان شیشه بالکن را کناری کشید.
 • کاهش هدر رفتن انرژی گرمایی و در تابستان درامان ماندن از گرما.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


× 9 = بیست هفت