سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
صنعت شیشه، یک صنعت پاک است

صنعت شیشه، یک صنعت پاک است

مدیرعامل شیشه اردکان، صنعت شیشه را یک صنعت پاک دانست و گفت: اصولا کارخانه های شیشه در برخی از کشورهای جهان در مرکز شهرها قرار دارد و این صنعت هیچ گونه آلودگی غیرمتعارفی ندارد.
به بنابر اعلام بانک تجارت ، محمود عزیزیان، مدیرعامل گروه کارخانجات شیشه اردکان در گفتگویی در اردکان، با بیان اینکه گروه کارخانجات شیشه اردکان در سال ۱۳۸۴ تاسیس شده است، گفت: این مجموعه به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده شیشه در خاورمیانه محسوب می شود که در سال ۱۳۹۰ به تولید رسید و از همان ابتدا موضوع صادرات در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه صادرات محصولات با کیفیت، متنوع و موردپسند بازارهای جهانی در دستور کارگروه شیشه اردکان قرار دارد، افزود: به همین دلیل از لحاظ شرایط بازار باید همراه با بازار جهانی باشیم لذا در نمایشگاه های صنعت شیشه در دنیا شرکت می کنیم و علم، دانش و تکنولوژی خود را به روز می رسانیم.

مدیرعامل گروه کارخانجات شیشه اردکان اظهار داشت: لازمه به روز بودن این است که خطوط جدید راه اندازی شود و محصولات جدیدی به بازار عرضه شود تا چرخه تولید شیشه مانند شیشه های ضد اغتشاش، چاپ، دکوراتیو، دکورال، شیشه های لوازم خانگی مانند گاز، هود و یخچال را تکمیل کند.

وی بابیان اینکه علیرغم تحریم های گسترده کشور، در حال حاضر ۵۰ درصد از محصولات تولیدی صنایع شیشه اردکان به ۴۲ کشور صادر می شود، گفت: درصدد هستیم که در این شرایط تحریم نیز صادرات خود را افزایش دهیم و صادرات به کشورهای دیگر نیز در دست بررسی و اقدام است.

این کارآفرین برتر و صادرکننده برتر ملی با اشاره به برخی از شایعات و اظهارنظرها در خصوص آلاینده بودن صنعت شیشه گفت: صنعت شیشه یک صنعت پاک است و اصولا کارخانه های شیشه در برخی از کشورهای جهان در مرکز شهرها قرار دارد و این صنعت هیچ گونه آلودگی غیرمتعارفی ندارد.

وی افزود: همه صنایع آلودگی صنعتی معمولی دارند و ما با نصب فیلترهای مختلف توسط محیط زیست استان پنج سال است که به صورت دوره ای مورد پایش و رصد قرار داریم و تاکنون هیچ آلودگی غیرمتعارف توسط محیط زیست اعلام نشده است و آلاینده بودن شیشه اردکان را شایعه و حرف وحدیث هایی می دانم که برخی از افراد تنگ نظر که نمی توانند رشد و پیشرفت این صنعت را ببینند مطرح می کنند.

عزیزیان اظهار داشت: سیلیس مصرفی در صنایع شیشه اردکان هیچ گونه آلودگی ندارد زیرا ما از سیلیس رسوبی استفاده می کنیم که در صنایع کاشی و سرامیک و ساخت لوازم خانگی نیز استفاده می شود.

وی با بیان اینکه تمام مواد اولیه این کارخانه از داخل کشور و از معادن متعلق به شرکت که در محدوده شهرستان اردکان قرار دارد تامین می شود، گفت: خط تولید بلوک سبک و آجر ماسه آهکی با استفاده از ضایعات کارخانه راه اندازی شده که محصول تولیدی با کیفیت مناسب جهت مصرف ساختمان سازی و در نمای ساختمان ها به بازار عرضه می شود.

مدیرعامل گروه کارخانجات شیشه اردکان با اشاره به پشتیبانی های مالی بانک تجارت از صنایع شیشه اردکان، گفت: این بانک از ابتدای شروع به کار این مجموعه با حمایت های خود به عنوان بانک عامل در کنار ما قرار داشته است و با در اختیار قرار دادن وام ارزی به این مجموعه نقش مهمی در تولید داشته است.

وی اظهار داشت: این مجموعه با وسعت بیش از ۷۵ هکتار در سه بخش تولید شیشه، صنایع جانبی و فرآوری به صورت چرخه کامل تولید از معدن تا محصول نهایی احداث شده و در حال حاضر ۱۴۰۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش + 6 =