سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
نورگیر حبابی چیست و چه جنس و قیمتی دارد؟

نورگیر حبابی چیست و چه جنس و قیمتی دارد؟

نورگیر حبابی

نورگیرهای سقفی که به عنوان سقف کاذب در سازه ها و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، دارای انواع مختلفی می باشند.

از این انواع می توان به نورگیر سقفی، نورگیر حبابی، نورگیر گنبدی و… اشاره کرد.

در این مقاله به بررسی نوع نورگیر حبابی می پردازیم تا شما را با این محصول آشنا سازیم و به انتخاب شما در سقف سازه ها با استفاده از نورگیر یاری رسانده باشیم.

 

نورگیر های حبابی

اگر به برخی از ساختمان ها دقت کنید متوجه می شوید که درون آن بسیار تاریک است و امکان تهویه هوا در آن وجود ندارد. در نتیجه پیمانکاران برای آنکه نور کافی به درون فضا نفوذ کند و نیز هوای داخل آن را عوض کنند از نورگیر استفاده می کنند.

البته نورگیر سقفی علاوه بر اینکه باعث افزایش انعکاس نور می شود، سبب می شود تا افراد از انرزی خورشیدی برای روشنایی سالن استفاده کنند که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می شود. همچنین از نظر زیبا سازی فضای خارجی ساختمان، نورگیر حبابی باعث نما دادن به ساختمان و استفاده از فضای بیرون نیز می شود.

 

نورگیر حبابی در چه انواعی وجود دارد؟

نورگیر حبابی کوپل از پر کاربرد ترین نورگیر هایی هستند که برای سقف ها به خصوص در قسمت سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو استفاده می شوند. سقف نورگیر حبابی در شکل هایی مانند مربع، مستطیل، گنبدی، مخروطی، کمانی با توجه به استاندارد های جهانی از قبل ساخته شده اند. اما شاید از اشکال آن تعجب کنید، دلیل تنوع شکل آن ها بسته به نوع ساختمان و میزان استفاده شما از نور است. چون به صورت حبابی است و باعث افزایش میزان انعکاس نور محیط به داخل می شوند، به همین دلیل از شکل های مختلفی ساخته شده اند.

نورگیر سقفی-نورگیر حبابی

 

ساختار نورگیر حبابی

نورگیر حبابی از اجزایی با عنوان پایه فایبرگلاس و حباب اکرلیک تشکیل شده است که خود نیز می تواند شامل انواع مختلفی باشد. برای متصل کردن این دو قسمت به یکدیگر نیز از اتصالات مربوطه استفاده می شود.

هم چنین لازم به ذکر است، بنا به نیاز سازه می توان از انواع نورگیر بازشو (متحرک) و یا نوع ثابت آن به صورت نورگیر دوجداره استفاده کرد.

همچنین می توان بیان داشت که نورگیر سقفی به گونه ای است که چند برابر نور منتقل شده از طریق پنجره ها را به داخل ساختمان وارد می کند و می توان از نور روزانه در ساعات طولانی تر بهره برد.

سقف نورگیر حبابی و مزایای آن | مرکز تخصصی سقف ایران

کاربرد نورگیرهای حبابی

نورگیر حبابی دارای کاربردهای متفاوتی می باشد که می توان از انواع این کاربردها به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده در پوشش سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو
  • استفاده در پوشش سقف استخر
  • استفاده در پوشش سقف پارکینگ
  • استفاده به عنوان سقف گلخانه ها
  • استفاده از در سقف مراکز تجاری، پاساژها، مساجد و…
  • استفاده در سقف مراکز تفریحی و سالن های ورزشی

 

مزایای نورگیر حبابی

نورگیرهای حبابی دارای مزایا و ویژگی های مثبت زیادی می باشند که در ذیل به بررسی برخی از این مزیت ها می پردازیم:

-نورگیرهای سقفی حبابی در تنوع رنگ متفاوتی موجود می باشند که مشتریان می توانند بنا به سلیقه ی خود به انتخاب انواع آن بپردازند و از این رو، نورپردازی های رنگی را در اختیار داشته باشند.

-نورگیرهای حبابی دارای قابلیت عایق می باشد و می توان اذعان داشت به میزان ۵ برابر شیشه به عنوان عایق عمل می کند.

-همانطور که بیان شد نورگیر های حبابی به صورت دو جداره عرضه می شوند که این ویژگی باعث می شود تا میزان ۷۰ درصد از صدای محیط اطراف به داخل راه پیدا نکند.

-از نورگیر های بازشو می توان در مواردی استفاده کرد که نیاز به پنجره و راه انتقال هوایی وجود داشته باشد. در این صورت می توان از نورگیر حبابی بازشو استفاده کرد.

-پوشش این نورگیر ها به گونه ای است که در برابر بارندگی باران و برف مقاومت مناسبی از خود نشان می دهند.

-دید همسایگان به قسمت داخلی ساختمان از طریق نورگیر امکان پذیر نخواهد بود.

-جنس حباب ها از ورقه ی اکریلیک می باشد که می توان با پولیش زدن آن را به حالت نو و اولیه برگرداند.

تفاوت نورگیر شیشه و نورگیر حبابی - افزایش نور نورگیر حبابی - کاهش ...

قیمت نورگیر حبابی

ابعاد سازه و هم چنین ابعاد نورگیر قابل استفاده برای سازه، در قیمت گذاری آن تاثیر گذار است. اما این نکته نیز وجود دارد که تفاوت رنگ در نورگیر سبب تفاوت در قیمت آن نمی شود.

نورگیر سقفی و حبابی با توجه به قابلیت باز و بسته شدن و یا ثابت بودن، طراحی و جنس استفاده شده در ساخت محصولات، قیمت متفاوتی خواهند داشت.

سوالات متداول درباره نورگیر حبابی:

نورگیر حبابی چیست و چه کاربردی دارد؟

نورگیرها به طور کلی در دو نوع نورگیر سقفی ساده و نورگیر حبابی عرضه می شوند که نوع نورگیر حبابی می تواند هوای نامطبوع و رطوبت را به صورت درب بازشو به بیرون منتقل کند. این نورگیر به صورت دوجداره نیز می باشد.

قیمت نورگیر حبابی بازشو چقدر  است؟

قیمت نورگیرها با توجه به مواد و مصالح مصرفی در نوع نورگیر اعم از دوجداره و یا ساده متفاوت می باشد. همواره در نظر داشته باشید کیفیت خوب را فدای قیمت پایین نکنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 1 = دو