سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
بهنرین

ویژگی بهترین پنجره دوجداره

دو سوال بسیار مهمی که توسط بیشتر خریداران پنجره دوجداره از ما پرسیده می شود این است که : کدام پنجره دوجداره بهتر است  ؟ یا بهترین مارک پنجره دوجداره upvc کدام است ؟ ما در این مقاله قصد داریم تا درباره این دو موضوع به شما عزیزان توضیح دهیم. برای اینکه بهترین پنجره دوجداره را بشناسیم پنجره را در موارد مختلفی دسته بندی کرده ایم تا شما عزیزان شناخت بهتری پیدا کنید .

محل نصب پنجره قطعا دارای ویزگی ها و معیار های خاص خود می باشد که به طور کلی

از مهمترین فاکتورها برای معرفی بهترین پنجره دوجداره UPVC می توان به :

 1. ۱٫مارک پنجره دو جداره (نوع برند پروفیل)
 2. ۲٫نوع پنجره دو جداره (مدل بازشو پنجره دوجداره)

۱٫ مارک بهترین پنجره دوجداره

پنجره دوجداره دارای مارک های مختلفی است هر کدام دارای ویژگی ها خاص خود می باشند و همچنین دارای قیمت های مختلفی می باشند که یکی از فاکتورهای موثر در قیمت پنجره دوجداره upvc همین مارک یو پی وی سی می باشد.

لازم است بدانید اگر به دنبال بهترین برند پنجره یو پی وی سی می باشید و یکی از انواع پروفیل ها را انتخاب کرده اید باید به این نکته نیز توجه کنید که در برخی از موارد دیده شده است از پروفیل های تقلبی نیز به عنوان پروفیل های معتبر استفاده می کنند. پس حتما در هنگام خرید و نصب پنجره دوجداره این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که احتمال اینکه پروفیل تقلبی باشد نیز وجود دارد پس سعی کنید برای نصب پنجره upvc  از دفاتر نصب معتبر کمک بگیرد.

بهترین پنجره دوجداره

۲٫ بهترین نوع پنجره دو جداره از نظر مدل :

یکی دیگر از سوالاتی که پرسیده می شود برای خرید پنجره دوجداره این است که کدام کدام مدل پنجره دوجداره بهتر می باشد

این سوال نیز بسته به موقعیت پنجره دارد مثلا شما می توانید از پنجره کشویی یا ریلی در آشپزخانه استفاده کنید یا از پنجره دایره ای در حمام و دستشویی استفاده کنید اما آن چیزی که مهم می باشد بهترین مدل پنجره دوجداره از لحاظ بازشو برای نصب بستگی به اولا محل نصب و دوما اندازه محل نصب پنجره دو جداره دارد.

یکی از مشکلاتی که خریداران پنجره دوجداره در بازار ایران با آن روبه رو هستنتد  اختلاف قیمت بین شرکت ها مختلف تولید کننده این نوع پنجره ها میباشد در بازار ایران نحوه مشاوره بین خریدار و فروشنده با توجه به نوع پروفیل صورت میگیرد یعنی به این صورت که مثلا قیمت پنجره با یک نوع و برند پروفیل . X تومان میشود که همان نقشه برای فروشنده دیگر مثلا X+ یک ملیون تومان است در اینجا خریدار گمان میکند که فروشنده دوم همان جنس را با قیمت گرانتر میفروشد این مورد در بسیاری از موارد درست نیست به دلیل اینکه قیمت پنجره دوجداره upvc به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد

 • tickmarkنوع پروفیل
 • tickmarkتقویت کننده گالوانیزه
 • tickmarkنوار درزبندی
 • tickmarkیراق آلات و اتصالات فلزی
 • tickmarkشیشه
 • tickmarkطراحی پنجره
 • tickmarkنصب و خدمات پس از فروش

 

بهترین پنجره دوجداره

 

– تاثیر نوع پروفیل

یکی از فاکتور های اصلی تعیین قیمت پنجره دو جداره پروفیل مورد استفاده در ساخت این نوع از پنجره ها میباشد

۲٫ بهترین نوع پنجره دو جداره از نظر مدل :

یکی دیگر از سوالاتی که پرسیده می شود برای خرید پنجره دوجداره این است که کدام کدام مدل پنجره دوجداره بهتر می باشد

این سوال نیز بسته به موقعیت پنجره دارد مثلا شما می توانید از پنجره کشویی یا ریلی در آشپزخانه استفاده کنید یا از پنجره دایره ای در حمام و دستشویی استفاده کنید اما آن چیزی که مهم می باشد بهترین مدل پنجره دوجداره از لحاظ بازشو برای نصب بستگی به اولا محل نصب و دوما اندازه محل نصب پنجره دو جداره دارد.

یکی از استاندارد های مهم در انتخاب نوع پروفیل ضخامت دیواره پروفیل می باشد که در دو نوع پروفیل با طبق استاندارد بین المللی این صنعت ۳ میلیمتر میباشد

نکته مهم : در بازار ایران نکته ای که باید به آن توجه شود این است که فروشندگان و تولیدکنندگان پنجره دوجداره صرفا قیمت خود را بر اساس برند پروفیل به خریدار اعلام میکنند ولی با توجه به موارد بالا ، متوجه میشویم که پروفیل یکی از از ۷ موردی است که بر قیمت پنجره دو جداره تاثیر گذار هست و هیچ تضمینی برای کیفیت نهایی پنجره دو جداره ساخته شده نیست و عوامل دیگر هم موثر است که خریدار می بایست به مجموع این تمامی عوامل توجه فرماید .

– تقویت کننده گالوانیزه

گالوانیزه در اصل استحکام درب و پنجره دو جداره داخل پروفیل را تامین می کند. لازم به ذکر است که استفاده از گالوانیزه باید مطابق با ابعاد محفظه قرارگیری باشد و ضخامت ورق حداقل ۱٫۵ میلیمتر باشد . استفاده از گالوانیزه و تسمه های تقویت کننده از موارد دیگری می باشد که تاثیر بسزایی در قیمت و کیفیت نهایی کار دارد.

گالوانیزه به شکل U در داخل سطح مقطع پروفیل قرار میگیرد . به این نکته نیز توجه داشته باشید که گالوانیزه مورد استفاده در در از لحاظ سطح مقطع با گالوانیزه مورد  استفاده با پنجره متفاوت می باشد .

– نوار درزبندی

نوار نیز در قیمت پنجره دو جداره یو پی وی سی تاثیر گذار می باشد یکی از قسمت های مهم در ساخت و مونتاژ پنجره دو جداره نوارهای درزبندی که از جنس لاستیک EPDM هست می باشد ویژگی این نوارها انعطاف پذیری بالا در زمان طولانی میباشد یعنی در دراز مدت با باز و بسته شدن متوالی بازشو پنجره و درب از خاصیت ارتجاعی این لاستیک ها کاسته نمیشود

نکته مهم : یکی از مشکلات ی که خریداران پنجره های دوجداره در گذر زمان با آن رو به رو میشوند در زمانی که شرایط جوی دارای باد شدید است صدای زوزه و سوت از پنجره شنیده میشود این مشکل برای آن اتفاق میافتد که در ساخت پنجره از لاستیک های نامرغوب استفاده شده که در اثر تابش نور خورشید اکسیده شده و پوسته پوسته از روی باز شو و قسمت های ثابت پنجره جدا میشوند لاستیک های EPDM  دارای خاصیت ضد اشعه ماورای بنفش خورشید است و به هیچ عنوان در گذر زمان اکسیده نمیشود .

– یراق آلات و اتصالات فلزی

از مهمترین المان های تشکیل دهنده پنجره دوجداره یراق آلات و اتصصالات فلزی می باشد که برند این ییراق آلات در قیمت و کیفیت تاثیر زیادی دارد . معروف ترین این یراق آلات ییراق ترکییه و آلمان می باشد که یراق ترک قیمت پایینتری به نسبت یراق آلمانی دارد .

کاملا مشخص است که یراق آلات آلمانی درارای کیفیت فوق العاده می باشد ولی نکته قابل توجه قیمت بسیار بالای این مدل یراق آلات می باشد که در پروژه ای که بحث قیمت مطرح میشود فروشنده میتواند با توجه به اندازه پنجره ها و طراحی آنها از یراق آلات ترک برای کاهش قیمت بدون افت کیفیت بهره ببرد

– شیشه دو جداره

در یک خانه مسکونی میزان ۲۵% انرژی از طریق دیوارها و ۴۰% انرژی از طریق درب و پنجره ها اتلاف میشود!

پنجره ها در ساختمان مهمترین قسمت انتقال دهنده دما بین فضای داخلی منزل به خارج منزل می باشد پس از مهمترین ویژگی یک شیشه دوجداره ویا سه جداره عایق بودن آن می باشد علاوه بر این که در طراحی امروزی برای کنترل نور بیشتر د منازل استفاده شیشه ها بیشتر شده است پس اهمیت عایق بودن شیشه ها دو چندان می گردد .

هوا و گاز عایق بهتری نسبت به شیشه میباشند پس در ساختار شیشه دو جداره از این دو ماده استفاده می شود . ساختار شیشه دو جداره بدین صورت است یک دو لایه شیشه بوسیله یک فریم آلومینیومی ( اسپیسر)و با استفاده از چسب دو جزئی به یکدیگر متصل شده است .در تولید این شیشه ها مواردی حائز اهمیت میباشد که در زیر به آنها اشاره میشود

 • -ضخامت شیشه
 • -چسب
 • -اسپیسر
 • -خلاء
 • -رطوبت گیر
 • -تزریق گاز خشک

– طراحی پنجره

بیشترین تاثیر در قیمت پنجره ها مربوط به بخش طراحی آن ها می باشد. بارها در جریان فروش با این مسئله مواجه شدیم که قیمت پیش فاکتور با اختلاف قابل توجهی از پیش فاکتور ارائه شده بنا به گفته مشتری پایین تر است و بعد از آنکه از مشتری درخواست شده که پیش فاکتور شرکت همکار را برای ما ارسال  کند با فاکتوری مواجه شدیم که در طراحی پنجره ها با هدف پایین آوردن قیمت اشتباهات فاحشی دارد

یکی از شایع ترین این اشتباهات طراحی درب های بالکنی و دیگر درب های پروژه با پروفیل پنجره میباشد که مراتب قیمت پایین تری نسبت به پروفیل استاندارد درب دارد که میبایست در این نوع از بازشو ها مورد استفاده قرار بگیرد به طور کلی یکی از کارهایی که بابت پایین نشان دادن قیمت از سمت فروشنده ها انجام میشود طراحی است که کمترین و ارزان ترین پروفیل ها در آن باشد

– نصب و خدمات پس از فروش

چنانچه تمام موارد گفته شده رعایت شود بهترین پنجره دوجداره تولید خواهد شد اما باید توجه داشته باشید که در صورت نصب و اجرای غیر استاندارد ممکن است تمام زحمات خراب شود!

از مهمترین نکاتی که در زمان اجرا و نصب باید رعایت شود اندازه گیری استاندارد در و پنجره ها می باشد. اندازه گیری در و پنجره ها نباید کیپ باشد این خاطر که از رگلاژ خارج نشود .

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × = سی شش