سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
شیشه بالکن

راهنمای انتخاب شیشه بالکن

شیشه بالکن که با نام‌های دیگری از قبیل بالکن شیشه‌ای و شیشه تاشو نیز شناخته می‌شود طی سال‌های اخیر کاربرد بسیاری داشته است. ویژگی‌ها و مزایای بی‌نظیر شیشه بالکن باعث محبوبیت این محصول شده است.

مقدمه

شیشه بالکن که با نام‌های دیگری از قبیل بالکن شیشه‌ای و شیشه تاشو نیز شناخته می‌شود طی سال‌های اخیر کاربرد بسیاری داشته است.  ویژگی‌ها و مزایای بی‌نظیر شیشه بالکن باعث محبوبیت این محصول شده است. اما برای استفاده‌ی بهینه از این امکان بایستی در انتخاب شیشه بالکن مناسب برای ساختمان موردنظر خود دقت ویژه‌ای نمود.

مزایای استفاده از شیشه بالکن و ویژگی‌های آن

شیشه بالکن زیبایی مضاعفی به ساختمان می‌بخشد اما سهل‌انگاری در انتخاب رنگ، طرح و نحوه‌ی اجرای آن می‌تواند از زیبایی ساختمان موردنظر بکاهد.

یکی از مزایای شیشه بالکن عایق بودن آن است. درواقع شیشه بالکن یا همان بالکن شیشه‌ای می‌تواند عایق صوت، حرارت و انرژی باشد. جلوگیری از ورود آلودگی به فضای داخلی و ممانعت از ورود حشرات و پرندگان از مزایای استفاده از بالکن شیشه‌ای است.

این محصول می‌تواند کاربرد تراس یا بالکن ساختمان را بیشتر کند و باعث شود تا از فضایی که برای این مورد درنظر گرفته‌اید استفاده‌ی بهینه‌تر و بیشتری کنید.

در واقع استفاده از شیشه تاشو یا بالکن شیشه‌ای باعث می‌شود تا در تمامی فصول سال از این فضا لذت بیشتری ببرید، تجربه‌های زیبایی داشته باشید و خاطرات خوبی خلق کنید.

در ادامه به ذکر انواع بالکن شیشه‌ای می‌پردازیم:

پوشاندن بالکن با شیشه - سازوکار

انواع شیشه بالکن

شیشه بالکن بدون قاب

شیشه بالکن بدون قاب یا شیشه بالکن فریم‌لس، نوعی از شیشه بالکن است که تنها از یک پانل تشکیل شده است و دیدی کامل از فضای بیرونی به دست می‌دهد. در شیشه بالکن بدون قاب یا بدون فریم یا فریم لس از پروفیل‌های متصل‌کننده و هیچ نوعی از اتصالات استفاده نمی‌شود و تنها در فواصل طولانی (مثلا در دو طرف بالکن) از دو پروفیل برای نگه‌داشتن شیشه بالکن استفاده می‌کنند. همین موارد باعث می‌شود که شیشه بالکن بدون قاب دید شفاف و بدون مانعی از محیط بیرونی در اختیار شما قرار دهد.

شیشه بالکن ریلی

شیشه بالکن ریلی نوعی از شیشه بالکن است که از چندین پانل شیشه‌ای هم‌اندازه تشکیل شده است که این پانل ها از کناره‌ها به پروفیل‌های عمودی دو طرف بالکن روی دیوار متصل می شوند و از بالا و پایین توسط چرخ هایی که دارند سوار پروفیل‌های آلومینیومی تعبیه شده در کف و سقف بالکن می‌شوند. بازوبسته‌کردن و مدیریت شیشه بالکن ریلی کار بسیار ساده‌ای است. ضمن این‌که چند پانله بودن و شیوه‌ی بازوبسته‌شدن شیشه بالکن ریلی باعث شده تا شستشو و نظافت دوطرف آن کار آسان و راحتی باشد.

شیشه بالکن پنجره‌ای

شیشه بالکن پنجره‌ای عموما با نام پنجره بالکن شناخته می‌شود. پنجره بالکن نوعی از شیشه بالکن است که باز و بسته شدن آن به صورت پنجره صورت می‌گیرد. باید توجه نمود که پنجره بالکن تمام مزیت‌های بالکن شیشه‌ای را دارا می باشد و تنها در ظاهر با دیگر انواع آن تفاوت دارد.

نرده‌ی شیشه‌ای بالکن

نرده‌ی شیشه ای بالکن همانطور که از نامش پیداست نوعی نرده است که از شیشه ساخته شده است و در بالکن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیشه‌های استفاده شده در نرده‌ی شیشه‌ای بالکن نسبت به پانل‌های انواع دیگر شیشه بالکن، ضخیم‌تر بوده و دارای قطر ده میلی‌متری هستند. نرده‌ی شیشه‌ای بالکن نیز از جنس شیشه سکوریت یا شیشه نشکن ساخته می‌شود و استفاده از آن موجب افزایش زیبایی نمای ساختمان شما می‌شود.

شیشه بالکن تاشو

یکی دیگر از انواع شیشه بالکن شیشه بالکن تاشو است. در شیشه بالکن تاشو مانند شیشه بالکن ریلی از پانل‌های هم‌اندازه استفاده شده است. پانل‌های شیشه بالکن تاشو در هنگام باز شدن یک‌به‌یک روی هم قرار می‌گیرند. همین مسئله موجب می‌شود که شستشو و نظافت شیشه بالکن تاشو کار راحتی باشد.

نصب شیشه بالکن

بسیار امروزه طراحی آپارتمان‌ها به شکل‌های مختلف و متنوع بسیاری صورت می گیرد، به طوری‌که ممکن است بالکن خانه‌ی شما گرد یا نیم‌دایره، مستطیلی، چند‌ضلعی و… باشد. اما جای هیچ نگرانی نیست! چرا که شیشه بالکن با هر نوع معماری ساختمان سازگار است و نصب بالکن شیشه‌ای در هر طرح معماری‌ای از بالکن قابل اجراست.

 

نصب شیشه بالکن به این صورت انجام می شود که یک ریل (معمولا آلومینیومی) در کف بالکن کار گذاشته می‌شود و یک ریل هم در سقف.

بالکن شیشه‌ای در واقع چند پنل شیشه سکوریت هم‌اندازه است که با عایق بندی محکم به هم چسبیده‌اند، روی این دو ریل سوار می‌شود.

یکی از پنل‌های شیشه بالکن مانند پنجره، به‌صورت 90 درجه باز می‌شود. بقیه‌ی پنل‌ها که روی ریل قرار گرفته‌اند تنها حرکت عرضی دارند و روی ریل حرکت می‌کنند تا هرموقع که خواستید بتوانید بالکن شیشه‌ای خود را به صورت کامل باز کنید.

همچنین پنل‌های شیشه بالکن پس از باز شدن، به سمت داخل هم حرکت می‌کنند تا شما برای شستشوی آنها به هیچ مشکلی برنخورید.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − پنج =