سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
کاربرد نانو تکنولوژی در صنعت شیشه

سفارش نمای شیشه ای اسپایدر

نمای شیشه ای اسپایدر به نوعی از نماهای مدرن شیشه ای خود ایستا نمای پرده ای (curtain wall)  گفته می شود که در آن شیشه بوسیله اتصالات نقطه ای به سازه متصل می گردد. یکی از معمول‌ترین و بهترین نوع شیشه‌های بدون فریم، شیشه اسپایدر است.

 شیشه اسپایدر چیست؟ اسپایدر (Spider) به معنای عنکبوت می‌باشد, به دلیل این‌که این شیشه ساختاری عنکبوت شکل داشته و شیشه اسپایدر بر محورها و یراق‌ها به‌صورت شبکه‌ای ، موزاییکی نصب می‌گردند, این اسم برای شیشه اسپایدر انتخاب‌شده است, اما عده‌ای دیگر فرم و شکل یراق اتصال‌دهنده را که شبیه پاها و بدن عنکبوت بوده را دلیل بر این نام‌گذاری می‌دانند.

 شرکت ایمن جام پیروزان (ویکتوری)​ با مدیریت آقای آخوندی با چند دهه سابقه در زمینه صنعت شیشه آماده پاسخ گویی به شما عزیزان در این زمینه می باشد. کافی است به سایت شرکت ایمن جام پیروزان (پیروزان شاپ)​ مراجعه نمایید.

 

کاربردهای نمای شیشه ای اسپایدر

–  کاربرد اصلی نمای اسپایدر در ساختمان های تجاری و اداری بوده و در صفحه شیشه هیچ گونه سازه عمودی و افقی مشاهده نمی شود ، موردی که در نماهای کرتین وال لامل بعنوان یک ضعف مطرح می گردد.

بطور کلی نمای اسپایدر دارای سیستم متنوع ساختار سازه ای از سیستم سازه های فلزی ، کابلی و شیشه ای می باشد که با توجه به کاربری ساختمان ، بارگذاری و هزینه از آنها استفاده می شود. استفاده از هرنوع ساختار شیشه در این نما بلامانع بوده که با توجه به شرایط محیطی و کاربری نما تعیین می گردد.

–  وقتی می‌خواهید دهنه‌های بزرگ مغازه ویا فروشگاه خود را به‌وسیله سازه‌های شیشه ای با ابعاد بزرگ پوشش دهید و در آن سازه‌ی آهنی و آهن‌کشی نداشته باشید مطمئناً بهترین گزینه نمای شیشه اسپایدر است.

 

طریقه آماده شدن نمای شیشه ای اسپایدر برای نصب

نمای شیشه ای اسپایدر (Curtain Wall) طرفداران زیادی پیداکرده ابتدابه‌ساکن بعد از آماده شدن محیط اتمام و سنگ‌کاری، لوله‌های استیل باضخامت بالا توسط بست های مخصوصی به کف و سقف نصب می‌شود و سپس بست های اسپایدر که معمولاً x و y هستند به‌وسیله جوش آرگون به لوله‌ها متصل می‌گردد و سپس بعد جوشکاری اندازه شیشه اسپایدر به‌صورت دقیق گرفته و برای نصب شیشه‌ها آماده می‌گردد.

شما عزیزان می توانید در صورت هرگونه پرسش به سایت شرکت ایمن جام پیروزان (پیروزان شاپ)​ مراجعه نمایید و به رایگان با کارشناسان خبره شرکت ایمن جام پیروزان (ویکتوری)​ مشورت نمایید.

–  بین شیشه‌های نصب‌شده فاصله‌ای بین ۱ الی ۱.۵ سانت گذاشته می‌شود که آن را با چسب‌های سیلیکون بی‌رنگ به‌صورت دقیق پر می‌کنند. این فاصله باعث می‌شود در زمان افت ساختمان و یا زلزله شیشه اسپایدر به هم برخورد نکرده و دچار شکستگی نشوند.

 

شیشه های مورد استفاده در نمای شیشه ای اسپایدر

–  شیشه‌های بکار رفته در نمای شیشه اسپایدر اصولاً باید به‌صورت شیشه لیمینت و یا به‌صورت شیشه ۱۰میل سکوریت استفاده شود.

 

نمای اسپایدر از گذشته تا به امروز

در بناهای قدیمی و سنتی شیشه‌ها از طریق یک قاب یا یک فریم در نما و در ساختمان قرار می‌گرفتند اما امروز و با پیشرفت فن‌آوری دیگر نیازی به فریم و قاب نیست. شیشه اسپایدر در یک محور و به‌وسیله یک اتصال‌دهنده و بدون هیچ نوع فریمی دیواره را تشکیل می‌دهند.

 

متمایز بودن نمای شیشه ای اسپایدر

نمای اسپایدر بدون فریم بودن و اتصال فرم پیشرفته سبب می‌شود تا سازه‌هایی که از نمای شیشه‌ اسپایدر برخوردار هستند از دیگر بناها، دچار تمایز کنند.

شیشه اسپایدر به نمای ساختمان جلوه‌ای منحصر بخشیده و آن را به یکی از بهترین و ماندگارترین نوع نما تبدیل کند.

نمای اسپایدر درواقع یک تعلیق هیجانی برای بیننده ایجاد می‌کند. درواقع حسی که شیشه اسپایدر به رهگذران می‌دهند می‌تواند ماندگاری و به ذهن سپاری بنا را افزایش دهد.

 

 نصب و اجرای نمای شیشه ای اسپایدر

به‌جرئت می‌توان گفت نصب و اجرای این محصول یکی از پیچیده‌ترین کارهای نصب در ساختمان و سازه‌ها می‌باشد. محاسبه دقیق به همراه اجرای با دقت شیشه اسپایدر می‌بایست باهم انجام‌شده و حتی اختلاف محاسبه میلی‌متری به دلیل ساختار شبکه‌ای به کیفیت کار آسیب جدی ‌می‌زند.

اندازه‌گیری قبل از شروع و تولید شیشه اسپایدر نیز نقش به سزایی در بهتر شدن کیفیت پروژه دارد.

در شیشه اسپایدر امکان خطا در واحد میلی‌متر نیز وجود نداشته و هر نوع محاسبه خطابه پروژه آسیب جدی می‌زند.

این محصول از آن دسته نماهایی می‌باشد که با سبک مدرن امروزی هماهنگی دارد و ضمن جلوه زیبایی که به ساختمان می‌بخشد باعث فراگیر شدن نور طبیعی در کل ساختمان شما می‌شود.

 

نمای شیشه ای اسپایدر

شرکت ایمن جام پیروزان (ویکتوری)​ یکی از شرکت های متهر و با سابقه این سبک نمای ساختمان می‌باشد که شیشه اسپایدر را به‌راحتی نصب می‌نماید. اتصالات اسپایدر از فولاد ضدزنگ می‌باشد و به‌گونه‌ای ساخته‌شده که در برابر رطوبت قوی باشد.

استفاده از شیشه اسپایدر در نمای ساختمان، بدون هیچ فریمی بکار برده می‌شود و این یعنی هیچ مانعی در تماشای بیرون وجود نخواهد داشت.

پانل شیشه‌ای شیشه اسپایدر، معمولاً دارای ضخامت ۱۰-۱۲ میلی‌متر می‌باشد. معماران و برج‌سازان بزرگ، امروزه به ساخت نماهای شیشه‌ای با استفاده از این محصول روی آورده‌اند.

چراکه در این نوع نما از هیچ قطعه اضافی به‌جز اتصالات اسپایدر استفاده نمی‌شود.

شیشه اسپایدر از جنس شیشه نشکن می‌باشد و در برابر طوفان و هر ضربه‌ای مقاوم می‌باشد و البته شیشه اسپایدر دارای عایق حرارتی و صوتی نیز می‌باشد.

با توجه به جذابیت بصری شیشه اسپایدر، نمای شیشه‌ای عنکبوتی یا شیشه اسپایدر معمولاً در نمای وزارتخانه‌ها، هتل‌ها، فرودگاه‌ها و ساختمان‌های اداری مورداستفاده قرار می‌گیرد. فن‌آوری مورداستفاده برای اتصال پانل‌های شیشه‌ای با استفاده از اتصالات اسپایدر از فولاد ضدزنگ می‌باشد.

پانل‌های این محصول، به‌صورت تک جداره یا دوجداره و با عایق حرارتی ارائه می‌گردد، این پانل‌هاتوسط اتصالات فولاد ضدزنگ در چهار، شش یا چند نقطه به یکدیگر متصل می‌گردد.

پانل‌ها به دو صورت ثابت و کشویی نصب می‌گردد تا در صورت لزوم بازشوند. سیستم‌های نما شیشه اسپایدر علاوه بر مقاومت در برابر باد و عناصر دیگر، عایق حرارتی و صوتی، در برابر آتش مقاوم می‌باشد. ترکیب فولاد و شیشه اسپایدر نیز به‌طور گسترده در نمای ساختمان و سقف سازی استفاده می‌شود.

 

قیمت نمای شیشه ای اسپایدر

نمای خود ایستای کرتین وال curtain wall جزء ساختارهایی است که هزینه نهایی آن تابع فاکتورهای گوناگونی است.

به همین جهت نمی‌توان تعریف قطعی از قیمت شیشه اسپایدر داشت و باید حتماً بر اساس شکل و ساختار نمای ساختمان ابتدا طراحی‌شده و سپس با آنالیز طرح به‌دست‌آمده و با در نظرگیری شرایط مالی پروژه قیمت نهایی به دست آید.

می‌توان گفت قیمت نمای اسپایدر کاملاً تابع میزان مصرف:

 

– شکل و ساختار پروفیل‌ها

– نوع سیستم بکار رفته کرتین وال مانند فیس کپ (که ارزان‌ترین نوع نمای کرتین وال محسوب می‌شود)

– قول فریم لس و یوچنل و نوع شیشه بکار رفته در نما می‌باشد.

 

انواع متفاوت یراق‌آلات مورداستفاده در نمای شیشه ای اسپایدر

فین گلس II، فین گلس I، کانکتور، روتل دوجداره، روتل و …

 

 مزایا و معایب نمای شیشه ای اسپایدر

  • معایب

 

– نیاز به کنترل مداوم جهت اجرای صحیح آب‌بندی

– نیاز به محاسبات سازه و کنترل توسط مهندسین عمران در مقایسه با سیستم‌های مشابه مانند کرتین وال

 

  • مزایا

– وزن کم سازه و اتصالات

– شفافیت یکپارچه نما

– سادگی جزییات اجرا

– امکان اجرا سطوح پیچیده بدون نیاز به فرم دهی سازه

– تنوع سیستم‌های زیرمجموعه نمای اسپایدر

– مقاومت در برابر نیروی زلزله از طریق امکان جابجایی نما

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار × 2 =