سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک انواع مختلفی دارد که می توان درب های اتوماتیک شیشه ای را یکی از معروف ترین و پرکاربردترین آن ها دانست.

این درب ها بیشتر در ساختمان های عمومی که رفت و آمد بیشتر است دیده می شود. به طور مثال درب مغازه ها، پاساژها و سازمان های مختلف بیشتر از همین نوع درب های اتوماتیک می باشند. استفاده از این درب ها در گذشته نه چندان دور صرفا به علت شلوغی و رفت آمد بسیار بالا بود که در آن جاها باز و بسته کردن درب ها اختلال بسیاری در رفت و آمد ایجاد می کرد.

اما رفته رفته مسئله زیبایی و دکوراسیون به این داستان اضافه شد و حتی در بعضی از ساختمان ها که رفت و آمد بالایی نیست از این درب ها استفاده می شود. البته مزیت های دیگری مانند کنترل مصرف انرژی را می توان از ویژگی های دیگر استفاده از این درب ها دانست. همانطور که می دانید یکی از عمده تفاوت های بین درب اتوماتیک شیشه ای با سایر درب ها این است که درب های شیشه ای برخلاف سایر درب های اتوماتیک از ریموت یا کنترل استفاده نمی کنند. در کلام بهتر استفاده از ریموت در این درب ها به هیچ عنوان منطقی به نظر نمی رسد. بنابراین کنترل باکس درب های شیشه ای از راه دیگری باید سیگنال خود را دریافت کنند از مسیری به نام چشمی درب اتوماتیک شیشه ای.

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای در واقع مانند چشمان واقعی یک انسان از یک محدوده دیدی برخوردار است که می تواند در مقابل حضور فردی درب را برایش باز کند و در صورت نبود کسی درب را ببندد. چشمی درب اتوماتیک شیشه ای برخلاف تصور تنها از نوع تشخیص مکانیکی ساخته نمی شوند. بلکه انواع مختلفی می توانند داشته باشند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. اما آیا می دانید که چرا چشمی درب اتوماتیک شیشه ای را تنها از نوع سنسور تشخیص حرکتی نمی سازند؟ زیرا اعتماد بر تشخیص حرکتی می تواند باز شدن درب در برابر برخی از حیوانات را نیز به همراه داشته باشد و این چیزی نیست که آن را دوست داشته باشیم.

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

همانطور که در بالاتر بیان کردیم اولین و سنتی ترین نوع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای استفاده از سنسورهای حرکتی می باشد. البته هنوز در بازار یکی از قدیمی ترین و پرطرفدار ترین نوع درب ها محسوب می شوند. دلیل اول مهم این انتخاب نیز قیمت پایین تر سنسور آن می باشد. اما همانطور که گفتیم از مشکلات اصلی این درب ها و سنسورها این است که در برابر برخی از حیوانات و جنبنده ها ممکن است درب را باز کند. البته اگر تردد بیش از اندازه باشد ممکن است سنسور دچار اشکال شود و درب در حالت باز یا بسته یا نیمه باز قفل شود.
این مشکلاتی بود که باعث شد نسل های بعدی چشمی درب اتوماتیک شیشه ای به وجود بیایند. نسل بعدی استفاده از سنسورهای مادون قرمز محسوب می شود. این سنسورها که معمولا سعی می شود در یک ارتفاع و اندازه مشخص محدوده آن ها قرار بگیرد از روی حرکت و گرما تشخیص می دهد که درب را باز کند یا نه. در واقع این سنسور بیشتر بر پایه تغییرات دمایی قرار گرفته است. این اتفاق توانست مشکلات تردد بیش از اندازه و هنگ کردن درب را به سرعت حل کند. اما مسئله باز شدن درب در برابر حیوانات در کنار مسائل بهداشتی مادون قرمز قرار گرفت. البته این را باید ذکر کرد که اصولا باز و بسته شدن در برابر حیوانات به سنسور مورد استفاده آن ربطی ندارد. بلکه این مغز یا کنترل باکس درب است که باید از هوشمندی خوبی برخوردار باشد.

اما نوع آخر و پیشرفته چشمی درب اتوماتیک شیشه ای استفاده از نوعی تکنولوژی صوتی است. این سنسور درواقع مانند یک خفاش عمل می کند و در فواصل زمانی کم با ارسال سیگنال های فراصوتی در محدوده مشخص به تغییرات حاصل گوش می دهد. از این رو هر وقت تغییری شکل گرفت درب را باز می کند. این موج ها می توانند شکل تغییر یافته را برای کنترل باکس ترسیم کنند و اینجاست که کنترل باکس واقعا خواهد دید که چه کسی یا چه چیزی پشت درب قرار دارد. آن وقت است که می توانیم بگوییم چشمی درب اتوماتیک شیشه ای واقعا یک چشم شده است.

 

چشمی درب اتوماتیک وسیله ای بسیار مهم در درب های اتوماتیک یا Automatic Door هست که معمولا بر روی ترنسوم و یا بین دو طرف درب یا چسبیده به قسمت بالایی سقف نصب می شوند تا بیشترین میزان دید و پوشش منطقه را برحسب شرایط و محیط کاری داشته باشند.

نحوه عملکرد چشمی درب اتوماتیک

عملکرد چشمی درب اتوماتیک

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای از انواع مختلف نوری، مایکروویو، فراصوت و غیره تشکیل شده که در مطالب بعدی در مورد انواع چشمی درب اتوماتیک توضیح خواهیم داد اما اساس کار تمام آنها این است که با شناسایی اجسام متحرکی که به سمت درب نزدیک می شوند و یا اجسام ثابت و یا حیوانات و کودکانی که بین دو لنگه درب اتوماتیک قرار گرفته اند از برخورد به آنها جلوگیری کرده و در کمترین زمان ممکن نسبت به آنها واکنش نشان می دهند تا در زمانی مناسب باز شوند.

سنسور درب اتوماتیک در مکان های مختلف تجاری و اداری مثل فروشگاه ها، شرکت ها، سازمان های دولتی و خصوصی، درب پارکینگ، مراکز بزرگ فروش، هتل ها، بیمارستان ها و غیره مورد استفاده قرار گرفته است که البته برخلاف باور عموم مردم بیش از ۵۰ سال است که از درب های اتوماتیک استفاده می گردد ولی با پیشرفت های اخیر در تکنولوژی ساخت مثل چشمی درب اتوماتیک پارکینگ و افزایش استقبال، بیشتر شاهد کاربرد آنها هستیم.

سنسور درب اتوماتیک

مزایا و معایب چشمی درب اتوماتیک

وجود چشمی برای درب های اتوماتیک باعث ماهیت متفاوت آن نسبت به درب های قدیمی شده که بدون داشتن تشخیص اتوماتیک باید به صورت دستی باز و بسته می شدند. این تکنولوژی نیز مزایا و معایب خاص خود را دارد که عبارتند از:

مزایا:

 • انواع مختلف: انواع مختلفی از این قطعه ساخته شده اند که هر کدام از یک متد خاصی استفاده می کنند که در برخی مکان ها بسته به شرایط فقط نوع خاصی از آن مفید خواهد بود و همین امر باعث شده که اکثر مکان ها بتوانند بدون مشکل از چشمی یا سنسورها استفاده کنند.
 • ایمنی و امنیت: با نصب چشمی ها هم امنیت افراد در عبور و مرور حفظ می شود و حتی در مواقع ضروری می توان آنها را به سرعت بست به نحوی که تحت هیچ شرایطی امکان خروج فرد مورد نظر وجود نخواهد داشت.
 • سازگاری با دوربین امنیتی: برخی از انواع چشمی درب اتوماتیک طوری طراحی شده اند که از طریق سیستم خود به سیستم های امنیتی مثل دوربین های مداربسته متصل هستند. با این ویژگی هر زمان که سنسور یا چشمی تحرکی در محدوده خود حس کند دوربین شروع به ضبط کردن خواهد کرد که این مورد بسیار کاربردی است.
 • نصب راحت: نصب و تنظیم چشمی ها زمانبر نیست و سختی خاصی ندارد مخصوصا که امروزه شرکت های عرضه کننده مثل شرکت ایمن جام پیروزان از پرسنل متخصص بهره گرفته اند که در کمترین زمان ممکن نصب را به شکلی حرفه ای انجام می دهند.
 • صرفه جویی در مصرف انرژی: با توجه به اینکه وجود چشمی ها باعث می شود باز و بسته شدن درب ها به صورت اتوماتیک و در مواقع ضروری انجام گیرد و برخلاف درب های قدیمی درب ها باز نمانند، لذا از هدر رفتن گرما و سرما بسیار صرفه جویی می شود.
چشمی درب اتوماتیک

معایب:

 • قیمت: قیمت چشمی درب اتوماتیک بسته به نوع و تکنولوژی بکار رفته در آن متفاوت بوده و برای خرید پیشرفته ترین مدل آن که کیفیت ساخت بالایی داشته باشد معمولا هزینه نسبتا زیادی نیاز است.
 • تعمیرات: با اینکه تعمیرات چشمی ها بجز در موارد حاد نیاز به دانش فنی خاصی ندارد اما نشستن گرد و غبار و کثیف شدن آن به راحتی اختلال ایجاد می کند و باید مراقب آن بود.
 • باز شدن غیر ضروری: با توجه به اینکه این سنسورها نسبت به حرکت حساس هستند، هر نوع عبور و مروری در محدوده دید باعث باز شدن غیر ضروری آن خواهد شد.
 • قطع شدن برق: با توجه به ماهیت الکتریکی بودن عملکرد چشمی ها با بخش سیستم آن در صورت قطع برق یا باید درب را کاملا باز گذاشت و یا اینکه از قبل سیستمی برای باز و بسته کردن دستی آن تعبیه نمود.
"قیمت

نکات خرید چشمی درب اتوماتیک

هنگام نصب درب های اتوماتیک می توانید نوع چشمی مورد نظر خود را انتخاب کنید تا متناسب با شرایط شما بهترین گزینه باشد. در نصب درب های اتوماتیک و توزیع و فروش انواع چشمی درب اتوماتیک توصیه می کنیم موارد زیر را هنگام انتخاب و خرید در نظر داشته باشید:

 • نوع: نور سنسورها یا چشمی ها متفاوت بوده و بسته به محیط یا شرایط باید بهترین مورد انتخاب گردد.
 • نوع کاربرد: با توجه به مکان مورد استفاده مثل فروشگاه های بزرگ یا پارکینگ و غیره میزان فعالیت و کارکرد سنسورها زیاد یا کم خواهد بود که در طول عمر مفید آن اثر می گذارد. لذا توصیه می شود برای نصب در مکان های پر رفت و آمد از سنسورهای با کیفیت بالا و مختص آنها استفاده کنید.
 • زمان پاسخگویی: اکثر سنسورها زمان پاسخگویی برحسب میلی ثانیه دارند و برخی نیز برحسب ثانیه است. لذا اگر نیاز به واکنش سریع دارید باید سنسورهایی با عملکرد سریع هم انتخاب کنید.
 • ویژگی ها: ویژگی های جانبی بسیار مهم هستند مثل محافظ  برای عدم نفوذ باران یا نشست گرد و غبار، اتصال به سیستم دوربین مداربسته و غیره که برحسب نیاز حتما توجه کنید که چنین قابلیت هایی داشته باشند.

کار نکردن چشمی درب اتوماتیک

بجز در مواقعی که سنسورهای درب اتوماتیک دچار قطعی و یا اتصالی داخلی داشته باشند که حتما باید تعویض گردند در باقی موارد تعمیر چشمی درب اتوماتیک بسیار ساده است و معمولا کار نکردن صحیح آن بخاطر نشست گرد و غبار یا کثیفی بر روی آن است. ضمنا برای اینکه از نشست گرد و غبار یا نفوذ باران در چشمی ها جلوگیری کنید هم محافظ جداگانه خریداری کنید و اطراف محل نصب را کاملا درزبندی کنید.

توصیه می شود که به هیچ وجه در موارد فنی اقدام به تعمیر خودسرانه چشمی درب اتوماتیک نکنید و این کار را به کارشناسان و نصاب های حرفه ای شرکت ایمن جام پیروزان بسپارید.

 


شرکت ایمن جام پیروزان ارائه دهنده انواع شیشه های مختلف و متنوع از جمله برفی با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت می باشد و در صورت نیاز  هم نصب شیشه را بر عهده خواهد گرفت. شما مشتریان عزیز می توانید شیشه برفی با ابعاد و طرح و رنگ مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت ایمن جام پیروزان به نشانی piroozanshop.com سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید.


 

انواع چشمی درب اتوماتیک

انواع چشمی درب اتوماتیک یا سنسور چشمی درب اتوماتیک فارغ از هر نوع و مدل، رکن اصلی و اساسی درب های اتوماتیک شیشه ای در منازل، ادارات، ساختمان های تجاری و فروشگاهی و غیره هستند که بدون آنها درب اتوماتیک معنایی ندارد.
اساس کار همه انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای این است که در اثر قرارگیری یا حرکت یک شئ ثابت یا متحرک در محدوده دید آنها تحریک شده و سیگنال به کنترل پنل سیستم امنیتی ارسال می کنند که باعث باز شدن درب خواهد شد.
برخی از این انواع چشمی درب اتوماتیک در انواع پیشرفته تر حتی به سیستم دوربین های امنیتی یا مداربسته و یا سیستم هشدار نیز وصل هستند که بسته به مکان مورد استفاده و هدف از خرید سازمان ها و ارگان های مختلف در صورت حس کردن (Sensing) دوربین مداربسته شروع به ضبط می کند یا سیستم هشدار، آلارم می دهد.
در ادامه قصد داریم به بررسی انواع چشمی درب اتوماتیک و مکانیسم عمل هر یک بپردازیم که بسته به نوع کاربرد مثل چشمی درب اتوماتیک پارکینگ، درب های شیشه ای و غیره فروش بسیار زیادی دارند که تمامی این مدل ها با قیمتی عالی در شرکت ایمن جام پیروزان به فروش می رسند.

بررسی انواع چشمی درب اتوماتیک

انواع مدل های چشمی درب اتوماتیک عبارتند از:
۱- سنسورهای فشاری (Pressure Sensor): در این سیستم از تشک های فشاری استفاده می شود که برای آنها وزن خاصی تعریف شده (Trigger Limit) که فشار اعمال شده اگر بیشتر از مقدار تعیین شده باشد سیگنال ارسال شده و درب اتوماتیک باز خواهد شد. که این نوع سنسورها در واقع منفعل هستند و مانند سنسورهای چشمی امروزی عمل نمی کنند.
۲- سنسورهای حرکتی (Motion Detector): از انواع چشمی درب اتوماتیک که در ترنسوم (Transom) نصب می گردند از اسم آنها مشخص است که به دنبال دریافت تحریک حرکتی اجسام در جلو درب دستور باز شدن ارسال می کنند که تشخیص حرکت در این سنسورها توسط موج مایکروویو با قدرت ۱۰.۵ گیگاهرتزی است که توسط آنتن های ریز داخل آن ارسال می گردد که جهت آنها هم به سمت پایین و بیرون درب است. نسبت به انواع سنسور مادون قرمز منطقه بیشتری را پوشش می دهد اما امواج الکتریکی در عملکرد آن اختلال ایجاد می کنند و گران قیمت نیز می باشند.
۳- سنسورهای مادون قرمز (Infrared Sensors): این سنسورها از فناوری مادون قرمز برای باز کردن و بستن درب های اتوماتیک استفاده می کنند. انسان ها در حالت عادی از خود نور مادون قرمز منتشر می کنند که این نور دارای گرماست، وقتی این گرما حاصل از پرتوها توسط سنسور تشخیص داده می شود، سیگنال باز شدن درب صادر خواهد شد. معمولا این نوع با سنسورهای دیگری مثل فشاری با همدیگر استفاده می شوند. بیشتر برای تأمین امنیت خانه هاست.
۴- سنسورهای حرکتی راداری (Radar Movement Sensor): با این سنسورها تا مساحت مشخصی که توسط فرد خریدار یا سازمان و ارگان خاص قابل تنظیم است، حرکت افراد را تشخیص می دهد و تمامی اشیاء اعم از پلاستیکی، گچی، چوبی، و غیره و افراد قابل شناسایی هستند تا از برخورد درب به اجسام و آسیب دیدن جلوگیری و باز شدن بموقع آنها را در حرکت سریع افراد فراهم کند.
۵- سنسورهای مادون قرمز فعال (Active Infrared Sensors): از انواع چشمی درب اتوماتیک که برخلاف سنسورهای مورد ۳، فعال هستند و حداقل از دو قطعه گیرنده و یک فرستنده تشکیل شده تا عملکرد بسیار دقیق و بی نقصی دارند و در نتیجه نیاز به صرف هزینه بیشتر برای خرید سنسورهای فشاری یا سایر سنسورها برای پوشش کامل عملکرد نیست.
۶- سنسورهای حرکتی با تکنولوژی دوتایی (Dual Technology Motion Sensor): برای کاهش میزان خطای برخی سنسورهای مادون قرمز از این نوع سنسورهای ترکیبی استفاده می کنند مثل ترکیب سنسور مادون قرمز منفعل با سنسور مایکروویو تا هر کدام با توجه به ماهیت فعال و غیر فعال خود بتوانند اجسام متحرک و غیر متحرک را به خوبی تشخیص دهند و بیشتر نیز این سنسورها به یک سیستم آلارم و یا دوربین مداربسته متصل هستند تا امنیت بالایی فراهم کنند.
۷- سنسورهای اولتراسونیک (Ultrasonic Sensors): از انواع چشمی درب اتوماتیک که از امواج اولتراسونیک استفاده می شود تا با ارسال پالس وجود اشیا و افراد را حس کرده و پیام باز شدن درب را ارسال کند که بسیار دقیق هستند.
۸- سنسورهای ضبط حرکتی (Video Motion Sensors): این سنسورها مختص اتصال به دوربین های مداربسته هستند و با تشخیص حرکت در اطراف از طریق دوربین ها شروع به ضبط می کند که هم در منازل و هم سازمان های مختلف کاربرد دارد.
۹- سنسورهای توموگرافیک (Tomographic Sensors): از انواع چشمی درب اتوماتیک که از امواج رادیویی برای تشخیص و پوشش دادن ناحیه مدنظر استفاده می کند که به سنسورهای فوق امنیتی نیز معروف هستند که بیشتر مشتریان ما برای این سنسورها سازمان های تجاری بزرگ می باشند که نیاز به امنیت ۱۰۰% با پوشش ناحیه بزرگ دارند. طبیعتا این سنسورها نیز قیمت بالایی دارند.

 


شرکت ایمن جام پیروزان ارائه دهنده انواع شیشه های مختلف و متنوع از جمله برفی با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت می باشد و در صورت نیاز  هم نصب شیشه را بر عهده خواهد گرفت. شما مشتریان عزیز می توانید شیشه برفی با ابعاد و طرح و رنگ مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت ایمن جام پیروزان به نشانی piroozanshop.com سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید.


 

قیمت چشمی درب اتوماتیک

برای خرید چشمی درب اتوماتیک ابتدا توصیه می کنیم که با همکاران واحد فروش ما در شرکت ایمن جام پیروزان تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان بهترین محصول را از بین انواع چشمی درب اتوماتیک انتخاب کنید.
البته توجه داشته باشید که قیمت های ارائه شده همگی کاملا رقابتی بوده و نسبتا به سایر رقبا قیمت های کمتری در نظر گرفته ایم تا محصولی بسیار با کیفیت و همراه با ضمانت را بتوانید با قیمت پایینتری خرید نمایید که رضایت بالای مشتریان در هر محصول تأیید کننده این موضوع است.

سنسور سیستم درب اتوماتیک، مانند حواس پنج گانه عمل می کند.

سنسور سیستم درب اتوماتیک، اقسام مختلفی را شامل می شود که بنابر مکان نصب و کاربرد درب اتوماتیک، انتخاب می شود.
اکثر این سنسورها می توانند صدا، حرکت، نور و فشار را دریافت کرده و تشخیص دهند.
بنابر نوع محرکی که سنسور سیستم درب اتوماتیک تشخیص می دهد، کاربرد آن، ساختار و اجزای آن، چگونگی نصب و برنامه ریزی آن تعیین می گردد؛ برای مثال در انواع فشاری سنسور سیستم درب اتوماتیک، بخش گیرنده سنسورها ممکن است در یک صفحه لاستیکی در جلوی درب قرار گیرد که هنگام قدم گذاشتن بر روی آن و دریافت محرک فشاری، پیام باز و بسته شدن را برای مرکز کنترل اپراتور درب اتوماتیک ارسال کند. از انواع این نوع سنسورهای فشاری در درب های کشویی فروشگاه ها و مراکز خرید استفاده می شود و همچنین بسیاری از درب های اتوماتیک در مقابل پارکینگ ها، با عبور خودرو و دریافت فشار ناشی از چرخ های آن، عمل می کنند.
مسلما سنسور سیستم درب اتوماتیک که از نوع نوری و حرارتی و صوتی هستند نسبت به انواع فشاری، جدیدتر هستند و از این اقسام، برای درب های امنیتی و هوشمند بیشتر بهره می گیرند.

سنسور سیستم درب اتوماتیک

 •  وقتی از فروشگاه با دستان پر از کیسه های خرید خود خارج می شوید، باز کردن و بستن درب، کار بسیار سختی خواهد بود.
 •  رعایت بهداشت فردی به ویژه در شرایطی مانند همه گیری بیماری هایی مانند کرونا، سخت خواهد بود اگر قرار باشد مدام دستگیره درب های مکان های عمومی و پر تردد را برای باز و بسته کردن درب، لمس کنیم.
 • وقفه ای که برای باز کردن درب صرف می شود، به ویژه با توجه به وزن سنگینی که غالب درب های نصب شده در ورودی اماکن عمومی دارند، اختلال قابل توجهی در عبور و مرور و سرعت رفت و آمد ایجاد می کند.

دلایل بسیاری مانند آنچه در بالا ذکر شد، استفاده از درب هایی آسان باز شو و خودکار را، روز به روز برای زندگی مدرن، ضروری تر و متداول تر ساخت. درب هایی که بفهمند چه زمانی باید باز شوند و چه زمانی بسته شوند. درب هایی که احساس می کنند! درب هایی که از گیرنده هایی مانند گیرنده های حسی موجودات زنده بهره مند باشند، تا با تشخیص محرک مورد نظر، پاسخ درست و مناسب را نشان دهند.
سنسور سیستم درب اتوماتیک، از این باب اهمیت روزافزون یافت اما تنها وجود گیرنده ای برای دریافت محرک کافی نبود؛ بلکه کاربردهای گوناگون، موجب شد که نیاز به اقسام مختلف گیرنده احساس شود؛ گیرنده هایی که یک یا چند محرک مشخص را از باقی محرک ها تشخیص دهند.
اینگونه بود که انواع سنسور سیستم درب اتوماتیک، طراحی و تولید شد و همچنان نیز در حال توسعه و گسترش است.

Automatic door system sensor

انواع سنسور سیستم درب اتوماتیک

سنسور سیستم درب اتوماتیک مانند روح داخل درب عمل می کند، شاید اگر مردم زمان های گذشته با چنین درب هایی مواجه شوند، آن ها را تسخیر شده بدانند!
اما گذشته از شوخی، امروزه حتی کودکان هم می دانند، این درب ها به واسطه سنسورهایی عمل می کنند؛ شاید دانش چگونگی عملکرد و مکانیسم دقیق سنسور سیستم درب اتوماتیک برای عموم مردم مشخص نباشد اما وجود چنین سیستمی برای کارکرد اتوماتیک درب ها، تقریبا بر کسی پوشیده نیست.
سنسورهای نوری و حرارتی معمولا در بخش هد در بالای درب قرار گرفته اند. امروزه بسیاری از درب های اتوماتیک در اماکن عمومی از نوع سنسورهای نوری بهره می برند. برخی از انواع سنسورهای نوری و حرارتی بر روی چارچوب های کناری درب نصب می شوند.
سنسورهای حرکتی معمولا زیرمجموعه سنسورهای نوری محسوب می شوند زیرا از همان مکانیسم تشخیص توسط گیرنده های نوری با سیستم های چشمی هوشمند استفاده می کنند تا حرکت و نزدیک شدن عابرین را تشخیص دهند.
البته فقط برای باز و بسته کردن درب نیست بلکه برخی از آن ها برای افزایش ایمنی عابرین هنگام عبور، عمل می کنند تا از بسته شدن درب هنگامی که فردی در میان درب قرار دارد، جلوگیری کنند. هرچند که این سنسورها نیز از لحاظ مکانیسم عمل، یکی از انواع نوری، حرارتی، فشاری و … را شامل می شوند.
نوع صوتی سنسور درب اتوماتیک معمولا کاربرد امنیتی داشته برای تشخیص فرکانس صداهای برنامه ریزی شده استفاده می شوند و به هر صدایی غیر از صوت تعریف شده، واکنش نشان نمی دهند.

 


شرکت ایمن جام پیروزان ارائه دهنده انواع شیشه های مختلف و متنوع از جمله برفی با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت می باشد و در صورت نیاز  هم نصب شیشه را بر عهده خواهد گرفت. شما مشتریان عزیز می توانید شیشه برفی با ابعاد و طرح و رنگ مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت ایمن جام پیروزان به نشانی piroozanshop.com سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید.


 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × = هفت