همانطور که می دانید آیینه در زندگی روزانه ما نقش مهمی ایفا می کند و همچنین آیینه از دیرباز در مراسم باستانی و تاریخی ما نیز جایگاه خاص خود را داشته است و امروزه جز لاینفک دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان ها و مراکز خرید بزرگ محسوب می شود. آینه ،بسته به اینکه در چه قسمتی مورد استفاده قرار می گیرد طرح و اندازه آن تفاوت دارد .قاب دور آینه قسمتی است که ،در طراحی آن تاثیر قابل چشمگیری دارد .در بازار انواع متنوعی از آیینه ها با قاب ها و طرح های متفاوت وجود دارد،از چوبی و روسی گرفته تا قابهای ساده فلزی و رزینی .

همه چیز درمورد آیینه

همانطور که شاهد هستید علاقه ما آدم ها به آینه غیر قابل انکار است اما نکته ای که اینجا وجود دارد این است که آیا ما همین اندازه که به داشتن آیینه در دکوراسیون منزل مان علاقمندیم ،آیا همین اندازه هم در مورد انواع مدل های آینه و کاربرد های آن ها وترکیب درست شان با دکوراسیون منزل مان نیز آشنایی داریم یا خیر؟ اگر به این مبحث علاقمندید ما در این خصوص اطلاعات خوبی در اختیاران قرار خواهیم داد.

 

 

آینه قدی مدرن

اگرچه برخی از افراد به آینه نگاهی تزیینی و دکوراتیو دارند اما هستن کسانی که به دنبال جنبه ای غیر دکوراتیو آینه هستند، آن ها به دنبال کاربرد آینه هستند. آینه قدی ، همانطور که از اسم این آینه ها مشخص می شود کاربردی فراتر از تزیین و دکوراسیون دارد و افرادی که به دنبال این مدل آینه هستند علاوه بر جنبه زیبایی و تزیینی آن به دنبال جنبه کاربردی این آینه نیز هستند. در واقع اندازه آینه قدی ، متناسب با قد انسان و حتی در مواردی بلند تر از قد انسان طراحی می شوند و انواع گوناگون  آن با قاب بندی های متفاوت از چوبی گرفته تا پروکسی و فلزی در بازار وجود دارد.

و اما  آنچه که در طراحی آینه های مدرن رعایت می شود جنبه سادگی فرم و چهارچوب قاب آن می باشد.  آینه های قدی معمولا در اندازه مستطیل شکل طراحی می شوند اگرچه طرح های بیضی شکل آن نیز در بازار وجود دارد اما عموما طرح بیضی بیشتر مورد توجه می باشد.

 

 انواع آینه ها

 

آنچه در خصوص استفاده از این آینه ها اهمیت دارد محل قرار گیری آن در دیزاین منزل می باشد . به طور کل اولین مکانی که برای نصب این آینه به ذهن افراد می رسد نصب آن در اتاق خواب کنار کمد های لباس می باشد . جایی که افراد هنگام پرو لباس بتوانند به راحتی خودشان را در آینه ببیند .  مکان بعدی که برای نصب این آینه ها پیشنهاد می شود نصب در راهروی خروجی می باشد مکانی که شخص هنگام پوشیدن کفش و خروج از منزل نیاز دارد خودش را یکبار دیگر در آینه برانداز کند. در خصوص قاب آینه های قدی نکته قابل ذکر این می باشد که با توجه به سبک دکوراسیون منزل و گستردگی فضا ،قاب دور آینه را تعیین کنید اگر دکور منزلتان دکوراسیون مدرن می باشد از قاب های ساده مدرن استفاده کنید و هرچقدر فضای اتاق محدود تر باشد قاب آینه نیز باید ظریف تر باشد.

آینه قدی چوبی روستیک

یکی از انواع آینه ها ، آینه چوبی و روستیک می باشد . این مدل آینه ها با توجه به سبک دکوراسیون منزل که روستیک است ؛یا خیر ؟ می تواند پیشنهاد جالبی باشد . قاب چوبی که به سبک روستیک طراحی شده می تواند جلوه زیبا و خاصی به منزل شما بدهد.  برای داشتن آینه چوبی نیازی نیست هزینه زیادی کنید اگر خودتان کمی خلاقیت و ابتکار عمل داشته باشید می توانید نوع دست سازش را برای خود تهیه کنید.آیینه های چوبی و روستیک پیشنهاد خوبی برای نصب در اتاق نشیمن , سالن غذاخوری هستند .

این آینه های چوبی بسیار شیک هستند و معمولا با دکوراسیون خانه ای که مبلمان آن چوبی باشد بسیار هم خوانی دارند و چنانچه فضای آپارتمان یا منزل کوچک  باشد نصب این مدل آینه ها در سالن نشیمن و غذا خوری می تواند به بزرگی و گستردگی فضا کمک کند. قاب این مدل از آینه ها از چوب های مرغوب و به اصطلاح اسلب های با کیفیت تشکیل شده است . این چوب ها با مواد نانو ایتالیایی کاملا ضد باکتری و ضد آب شده اند . شما عزیزان می توانید از اسلب های چوب گردو ما نیز به صورت جداگانه خریداری نمایید .

 

اسلب چوب

 

 

 

آینه قدی پایه دار

آینه قدی پایه دار از دیگر انواع آینه های کاربردی می باشد که در نوع خود طرفداران زیادی دارد. این سبک از آینه ها به دلیل اینکه دارای پایه هستند نسبت به مدل های دیگر انعطاف پذیری کمتری دارند ، زیرا به دلیل داشتن پایه نمی توان این مدل آینه ها را در هر قسمتی از ساختمان جای داد و باید مکان مشخصی برای آن در نظر گرفت.

چنانچه در منزل تان با مسئله کمبود فضای کافی روبه رو هستید ولی علاقمند هستید از آینه های پایه دار استفاده کنید پیشنهاد می شود از مدلی از این آینه ها که بر روی کمد نصب شده اند استفاده کنید با این حرکت گویی با یک تیر دو نشان زده اید. هم از آینه پایه دار بهره مند شده اید و هم از کمد آن می توانید استفاده کنید و کبود فضا را جبران کنید. این مدل از آینه ها برای دکور کردن قسمت های پرت و کنج ها بسیار گزینه مناسبی هستند .در اکثر آپارتمان ها گوشه هایی وجود دارد که کاربرد زیادی ندارند و تزیین آن ها هم سخت به نظر می آید شما می توانید به راحتی با قرار دادن این مدل آینه ها در آن قسمت این مسئله را حل کنید.

 انواع آینه ها

 

آینه قدی کلاسیک

همان قدر که سبک ها و مدل های دیگری که تاکنون بدان اشاره شد طرفدار دارند ،این مدل از  انواع آینه ها یعنی آینه های کلاسیک نیز طرفداران خاص خودش را دارد. نکته ای در خصوص این سبک از آینه ها حائز اهمیت می باشد ،این است که در طراحی این آینه ها ریزه کاری های زیادی اعمال شده است به طوری که پر رزق و برق و تجملی دیده می شوند . بنابراین اگر قصد خرید این سبک از آینه ها را دارید باید حتما به رنگ و سبک مبلمان و دکوراسیون منزل تان دقت داشته باشید چرا که اگر در انتخاب طرح و رنگ این آینه ها متناسب با رنگ مبلمان منزل تان دقت نکرده باشید ،امکان دارد با نصب این آینه فضای منزل تان بسیار شلوغ و به هم ریخته به نظر بیایید.

یکی از مکان هایی که برای نصب این آینه ها مناسب می باشد فضاهای خاموش ،مانند راهرو های ورودی می باشد . زیرا نمایش این مدل آینه ها در بدو ورود می توان شکوه دکوراسیون منزل تان را تداعی کند.

کاربرد آینه ی قدی دیواری چیست؟

یکی از سخت ترین کارهای روزانه ی ما، پرو لباس در منزل است تا بهترین ست را با توجه به استفاده و مناسبت ، فصل و موقعیت مکانی و زمانی انتخاب کنیم با آینه ی قدی این مشکل تا حدود زیادی حل میشود.

بهترین ابعاد برای آینه قدی چیست؟

آینه قدی استاندارد چه بدون قاب چه با قاب و با نصب و بدون نصب به دیوار بین دو ابعاد متفاوت هست. 180*80. 175*75.

 نتیجه گیری

بنابراین با توجه به موارد و نمونه هایی که در این مطلب ارائه شد می توان دریافت که آینه در دکوراسیون منزل نقش بسزایی ایفا می کند .در هر فضایی از قبیل اتاق نشیمن ، سرویس بهداشتی و راهروی ورودی که قصد بزرگ جلوه دادن و روشن کردن آنرا دارید ، انتخاب آینه بسیار هوشمندانه و خلاقانه خواهد بود . اما نکته ای که لازم است رعایت شود انتخاب درست سبک و نوع آینه با توجه به سبک دکوراسیون منزل می باشد.