سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
 سایت 118 گلس،​تخصصي ترين سايت صنعت شيشه کشور
آلاچیق شیشه ای

همه چیز درباره آلاچیق شیشه ای

 آلاچیق شیشه ای:یکی از بهترین مکان‌ها برای ایجاد آلاچیق شیشه‌ای، فضای پشت بام است. در پشت بام‌ها بیشترین فضا برای این کار وجود داشته و همانند بالکن یا نقاط دیگر نیست که با محدودیت فضا مواجه شوید. از طرفی انجام کارهای مربوط به گلخانه در پشت بام هیچ‌گونه مزاحمتی برای ساکنین در پی نخواهد داشت. در حالی که ممکن است انجام این کار در حیاط منزل برای ساکنین ایجاد مزاحمت کند. فضای پشت بام به علت مشرف بودن به ساختمان‌ها و به طور کل مشرف بودن به فضای شهری، محیطی بسیار دلنشین جهت کاشت گیاهان و میوه‌ها در گلخانه خواهد بود. بهترین نقطه یک خانه برای دسترسی به نور خورشید، فضای پشت بام خواهد بود که نور آفتاب به صورت مستقیم به آن خواهد خورد. ضمن آنکه فضای پشت بام به گونه‌ای است که دسترسی افراد متفرقه به آن بسیار کمتر و به نوعی صرفا خود افراد ساکن در آپارتمان می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

در این صفحه از آلاچیق پشت بام با موارد زیر آشنا شوید:

  • آلاچیق پشت بام
  • طراحی پشت بام خانه
  • دکوراسیون پشت بام
  • پشت بام سبز

 

استفاده از آلاچیق پشت بام، امروزه در ساختمان ها بسیار مرسوم شده است. آلاچیق در پشت بام ها، می توانند همانند آلاچیق های شیشه ای از شیشه بالکن در آنها استفاده شود. استفاده از شیشه بالکن در آلاچیق بر روی پشت بام، این امکان را به شما می دهد در تمامی فصول سال، از آلاچیق پشت بام بتوانید استفاده کنید.
آلاچیق پشت بام، به عنوان یک فرصت برای افرادی است که در خانه های کوچک هم مناسب است. به وجود آوردن محیطی برای استراحت باغچه سرسبز و زیبا یا فضایی برای نشستن از نمونه ایده هایی است که می توان در طراحی پشت بام خانه به کار می رود. اگر طراحی پشت بام خانه اصولی و زیبا باشد تمامی افراد راغب برای استفاده از آن درتمامی فصول سال و گذراندن اوقات خود در کنار خانواده می باشند. در طراحی پشت بام خانه باید توجه شود که از قطعات و متریال هایی استفاده شود که در مجاورت هوا و شرایط اقلیمی آسیبی نبینند و به همان زیبایی روز اول باشند.

طراحی پشت بام خانه

روف گاردن های ساخته شده امروزه به دلیل زیبایی مورد توجه بوده و افراد زیادی خواستار ایجاد روف گاردن در بام خانه های خود می باشند. مهم ترین عضو روف گاردن ها آلاچیق بر روی پشت بام ها می باشد و کاربرد فراوانی دارد. طراحی آلاچیق پشت بام هم بر زیبایی و کارایی آن تاثیر گذار می باشد. آلاچیق شیشه ای روی پشت بام به دلیل جذابیت و استفاده از آن در تمام ساعات و شرایط آب و هوایی به عنوان بهترین طرح آلاچیق پشت بام شناخته می شوند. آلاچیق شیشه به دلیل استفاده شدن از شیشه سکوریت در ضخامت های مختلف در مقابل فشار هوا و ضربه های ناگهانی مقاومت بالایی دارد و امنیت محیط روف گاردن را به وجود می اورد. شیشه های سکوریت استفاده شده در آلاچیق شیشه ای پشت بام را می توان در طرح ها و رنگ های مختلف نصب نمود تا طرح آلاچیق پشت بام را جذاب تر نماید.

انواع آلاچیق روی پشت بام

آلاچیق به عنوان مکانی برای استراحت می باشد که افراد در ساعات مختلف روز می توانند از آن استفاده نمایند. این سازه به وسیله مصالح و متریال متفاوتی ساخته می شود. امروزه از آلاچیق شیشه ای به دلیل نو بودن ایده آن از طرفداران زیادی برخوردار است. ساختمان های بلند مرتبه و برج ها به دلیل وسیع بودن پشت بام و گسترش فضاسازی بر روی بام خانه ها استفاده از انواع آلاچیق روی پشت بام به طور متداول گسترش یافته است. آلاچیق به دلیل مسقف بودن قابل استفاده در تمام ساعات شبانه روزی می باشد که همین امر موجب می شود تا پشت بام خانه ها به محل های جذاب و تفرجگاه تبدیل گردد. از انواع آلاچیق روی پشت بام می توان به آلاچیق شیشه ای اشاره کرد که به دلیل امکان باز و بسته شدن شیشه های به صورت تاشو جمع شو می توان از آن در تمام فصول و شرایط جوی استفاده کرد. هر آلاچیق نوعی از معماری و فضاسازی را به ذهن آدمی مبادله می کند. طراحی‌های جانبی و متفاوتی، زیبایی آلاچیق‌ها را تکمیل می‌کند. بر حسب اینکه ما قصد ساختن آلاچیق در کدام منطقه آب و هوایی داشته باشیم هزینه‌ها متفاوت است.

 

دکوراسیون پشت بام

امروزه با افزایش آپارتمان نشینی و از بین رفتن فضای حیاط خانه های قدیمی تمایل افراد به ایجاد کردن فضایی متنوع و جذاب در خانه وجود دارد. ولی به دلیل نبود حیاط به دنبال فضایی برای ایجاد دکوراسیون جدید برای آن فضا می باشند به همین دلیل امروزه به دکوراسیون پشت بام ها توجه بسیاری شده است. برای ایجاد دکوراسیون پشت بام در آن به فکر ایجاد فضاهای سبز و در اصطلاح روف گاردن ها افتادند ایده های جالب و زیبایی که برای دکوراسیون پشت بام داده می شود، موجب تنوع و جذابیت بیشتر در ایجاد دکوراسیون پشت بام می شود.
چند ایده و نکته که در دکوراسیون پشت بام اهمیت دارد:

  • اطمینان از ایمن بودن محیط پشت بام
  • انتخاب میز و صندلی هایی که با شرایط اقلیم و آب هوایی محیط سازگاری داشته باشد.
  • نصب آلاچیق شیشه ای  در گوشه ای از پشت بام
  • به وجود آوردن فضای سبز و استفاده از گیاهان متنوع

پشت بام سبز | روف گاردن

در آپارتمان های نوساز، استفاده از پشت بام سبز یا روف گاردن بسیار مورد طرفدار سازنده ها و خریداران قرار گرفته است. روف گاردن به پشت بامی گفته می شود که در آن آلاچیق، باغچه و گل و گیاه وجود دارد. وجود یک آلاچیق شیشه ای در پشت بام سبز، این امکان را برای شما فراهم می کند تا از این فضای لذت بخش، استفاده کنید. حال اگر این آلاچیق در برابر نفوذ سرما و گرد و غبار مقاوم باشد، پشت بام را برای شما تبدیل به یک فضای دل انگیز برای گذراندن اوقات فراغت تبدیل می نماید. آلاچیق شیشه ای بر روی پشت بام به صورت تاشو جمع شو می باشد یعنی، این امکان را برای شما فراهم می نماید تا به راحتی آنها را باز و بسته نموده و در گوشه ای از آلاچیق آنها جمع شده داشته باشد.آلاچیق شیشه ای  تاشو بر روی پشت بام، در برابر نفوذ آب نیز مقاوم می باشد بدین معنی که در صورت بارش باران، از ورود آب به داخل آلاچیق بر روی بام جلوگیری می نماید.
مسئله مهمی که در ساخت روف گاردن ها مورد توجه می باشد زهکشی باغچه پشت بام می باشد تا از نفوذ آب و رطوبت حاصل از آبیاری باغچه به داخل ساختمان و فرسایش تدریجی بنا جلوگیری شود. به همین دلیل باید قبل از ساختن باغچه بر روی پشت بام به فکر زهکشی باغچه پشت بام باشید به طوری که آب باید به داخل ناودان ساختمان راه داشته باشد. سقف خانه حتما باید عایق شود تا از نشست سقف و خرابی های احتمالی جلوگیری گردد. بعد از زهکشی باغچه پشت بام خود می توانید باغچه بنا به سلیقه خود یا طراحتان بسازید و بدون هیچ مشکلی از روف گاردن خود لذت ببرید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ شش = 9